Brązowe medale Polek w wyścigu drużynowym na mistrzostwach Europy w Berlinie

Reprezentantki Polski zdobyły brązowe medale w wyścigu drużynowym na 4 kilometry na dochodzenie podczas mistrzostw Europy 2017 w kolarstwie torowym w Berlinie.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Justyna Kaczkowska (z lewej) PAP / Radek Pietruszka / Na zdjęciu: Justyna Kaczkowska (z lewej)
Podopieczne trenera Piotra Zaradnego w pierwszej rundzie uzyskały czas 4:24.872 i poprawiły rekord Polski. W pojedynku o trzecie miejsce Justyna Kaczkowska, Katarzyna Pawłowska, Daria Pikulik oraz Nikol Płosaj ponownie pobiły rekord kraju - tym razem miały 4:24.705 - i okazały się lepsze od zawodniczek z Francji (4:26.116). Mistrzowski tytuł obroniły Włoszki (4:17.853), które w finale pokonały reprezentantki Wielkiej Brytanii (4:21.164).

Na najwyższym stopniu podium stanęły: Elisa Balsamo, Tatiana Guderzo, Letizia Paternoster oraz Silvia Valsecchi. Srebrne medale zdobyły: Katie Archibald, Elinor Barker, Manon Lloyd i Emily Kay.

20 października 2016 roku Kaczkowska, Pawłowska, Pikulik i Płosaj uplasowały się na drugim miejscu europejskiego czempionatu we Francji.

Szesnastą lokatę w scratchu zajął srebrny medalista ME 2016 i mistrz świata z 2017 roku - Adrian Tekliński. Z kolei w kwalifikacjach sprintu drużynowego Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Krzysztof Maksel mieli drugi wynik, ale w następnej rundzie przegrali z Holendrami i zostali sklasyfikowani na siódmej pozycji.

ZOBACZ WIDEO Boks miłością Szymona Majewskiego. "Jak będę miał sześćdziesiątkę, to będę gotowy na walkę"
Czy w piątek reprezentacja Polski zdobędzie co najmniej jeden medal ME 2017 w Berlinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×