Kapitalny początek mistrzostw Europy! Medal Polki już w pierwszym finale!

Scratch kobiet to pierwsza konkurencja, w której wyłoniono medalistki mistrzostw Europy Grenchen 2021 w kolarstwie torowym. Na trzecim stopniu podium stanęła Daria Pikulik!

PZ
Daria Pikulik Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Daria Pikulik
W scratchu zawodniczki miały do pokonania 10 kilometrów, a więc 40 okrążeń toru. Po dwunastu minutach rywalizacji, jako trzecia metę tego wyścigu minęła Daria Pikulik. Dla zawodniczki Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska to trzeci medal mistrzostw Europy seniorek, ale pierwszy zdobyty indywidualnie. Urodzona w 1997 roku kolarka wystąpi w Szwajcarii również w wieloboju. W sezonie 2020 zdobyła w tej konkurencji brązowy medal mistrzostw świata. Natomiast we wrześniu 2021 roku okazała się zdecydowanie najlepsza w omnium podczas Pucharu Narodów.

Przed Polką w scratchu finiszowały tylko reprezentantka Wielkiej Brytanii Katie Archibald oraz Francuzka Valentine Fortin. Archibald po raz 21. stanęła na podium mistrzostw Europy seniorek. To dla niej piętnaste złoto. W 2015 roku właśnie w Grenchen wygrała wyścig eliminacyjny oraz indywidualne zmagania na 4000 metrów.

Szóste miejsce w kwalifikacjach wyścigu drużynowego na 4000 metrów zajęły: Karolina Karasiewicz, Karolina Kumięga, Wiktoria Pikulik i Nikol Płosaj. Na siódmej pozycji w zmaganiach mężczyzn zostali sklasyfikowani: Alan Banaszek, Szymon Krawczyk, Bartosz Rudyk, a także Daniel Staniszewski. Obie polskie ekipy awansowały do kolejnej części zmagań. Następna runda odbędzie się w środę.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesięwsporcie: Kibice Realu pytają czy to Cristiano Ronaldo?
Czy któraś z Polek zdobędzie jeszcze medal mistrzostw Europy 2021 w kolarstwie torowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×