No i kto wygrał? Nie było wiadomo przez 15 minut! [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / twitter.com/Eurosport_IT / Finisz 1. etapu UAE Tour 2023
Twitter / twitter.com/Eurosport_IT / Finisz 1. etapu UAE Tour 2023
zdjęcie autora artykułu

Do niecodziennej sytuacji doszło na 1. etapie wyścigu kolarskiego UAE Tour. Sędziowie długo nie mogli ustalić, czy zwycięzcą był Tim Merlier, czy też Caleb Ewan.

W tym artykule dowiesz się o:

Ponad kwadrans musieli czekać kolarze na oficjalne ogłoszenie zwycięzcy 1. etapu UEA Tour 2023 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Końcówka etapu z Al Dhafra Castle do Al Mirfy (151 km) dostarczyła ogromnych emocji.

W głównych rolach wystąpili Australijczyk Caleb Ewan (Lotto Dstny) i Belg Tim Merlier (Soudal - Quick Step). Obaj niemal równocześnie minęli linię mety i potrzebny był fotofinisz.

Sędziowie przez ok. 15 minut próbowali ustalić, którego z zawodników uznać za zwycięzcę. W końcu ogłoszono, że triumfatorem etapu został Merlier. Wcześniej to Ewan wiwatował, jakby był przekonany o swojej wygranej.

- Było naprawdę blisko. Czekaliśmy na pewno 15 minut, żeby można było potwierdzić mój triumf. Jestem dumny z faktu, że mogłem tutaj odnieść zwycięstwo - powiedział na mecie reprezentant Belgii.

Polski kolarz Łukasz Wiśniowski (EF Education-EasyPost) przyjechał na metę ze stratą 02:22 sek, zajmując odległe 125. miejsce.

Zobacz rywalizację na końcowych metrach 1. etapu UEA Tour i fotofinisz.

Zobacz: Potworna kraksa! Kolarz prawie spadł z mostu [WIDEO] Skandaliczne zachowanie. Nagrali, co zrobił w kierunku operatora kamery

ZOBACZ WIDEO: Tak wygląda w wieku 35 lat. Zdradziła receptę na niesamowitą figurę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty