No i kto wygrał? Nie było wiadomo przez 15 minut! [WIDEO]

Do niecodziennej sytuacji doszło na 1. etapie wyścigu kolarskiego UAE Tour. Sędziowie długo nie mogli ustalić, czy zwycięzcą był Tim Merlier, czy też Caleb Ewan.

Piotr Bobakowski
Finisz 1 etapu UAE Tour 2023 Twitter / twitter.com/Eurosport_IT / Finisz 1. etapu UAE Tour 2023
Ponad kwadrans musieli czekać kolarze na oficjalne ogłoszenie zwycięzcy 1. etapu UEA Tour 2023 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Końcówka etapu z Al Dhafra Castle do Al Mirfy (151 km) dostarczyła ogromnych emocji.

W głównych rolach wystąpili Australijczyk Caleb Ewan (Lotto Dstny) i Belg Tim Merlier (Soudal - Quick Step). Obaj niemal równocześnie minęli linię mety i potrzebny był fotofinisz.

Sędziowie przez ok. 15 minut próbowali ustalić, którego z zawodników uznać za zwycięzcę. W końcu ogłoszono, że triumfatorem etapu został Merlier. Wcześniej to Ewan wiwatował, jakby był przekonany o swojej wygranej.

- Było naprawdę blisko. Czekaliśmy na pewno 15 minut, żeby można było potwierdzić mój triumf. Jestem dumny z faktu, że mogłem tutaj odnieść zwycięstwo - powiedział na mecie reprezentant Belgii.

Polski kolarz Łukasz Wiśniowski (EF Education-EasyPost) przyjechał na metę ze stratą 02:22 sek, zajmując odległe 125. miejsce.

Zobacz rywalizację na końcowych metrach 1. etapu UEA Tour i fotofinisz.