Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Arturo Gravalos nie żyje. Miał 25 lat

W wieku 25 lat zmarł Arturo Gravalos. Hiszpański kolarz, który przez lata był związany z grupą EOLO-Kometa, od dłuższego czasu miał poważne problemy zdrowotne.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Arturo Gravalos Instagram / Arturo Gravalos / Arturo Gravalos
Arturo Gravalos był uważany za bardzo perspektywicznego zawodnika. Dostrzegano w nim talent, ale i chęć do pracy. Hiszpan należał do krajowej czołówki w kategorii U23. W 2019 roku zajął drugie miejsce podczas mistrzostw kraju ze startu wspólnego. W jeździe indywidualnej na czas był natomiast szósty.

Od sezonu 2019 współpracował z grupą EOLO-Kometa. Początkowo znajdował się w zespole młodzieżowym, a następnie trafił do głównej ekipy. Stało się to w 2021 roku.

Niestety, ze startów w pierwszym zespole nie cieszył się zbyt długo. Podczas treningów zauważono, że zawodnik ma niepokojące problemy. W związku z tym został skierowany na specjalistyczne badania.

Lekarskie analizy wykazały, że Gravalos ma guza mózgu. Zawodnik musiał przejść kilka operacji. Rokowania były natomiast całkiem dobre.

W obliczu perturbacji zdrowotnych, sport oczywiście zszedł na zdecydowanie dalszy plan. Kolarz jednak deklarował, że chce wrócić do treningów i rywalizacji w zawodach.

Niestety, ostatecznie nie zdołał pokonać problemów zdrowotnych. W piątkowy poranek pojawiły się informacje o śmierci zawodnika.

"Życie stawiało przed nim wiele przeszkód, ale zawsze reagował najlepszą ze swoich twarzy (...) Nigdy cię nie zapomnimy, spoczywaj w pokoju" - tak brzmi komunikat jego grupy.

Ostatni wyścig w karierze Gravalos odjechał 1 sierpnia 2021 roku. Wówczas wziął udział w Circuito de Getxo.

Zobacz także:
Seksafera powraca. Andrzej P. może znów trafić na salę sądową
Dramat na Giro d'Italia. Kandydat do zwycięstwa zakończył wyścig w karetce

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×