Groźny wypadek na drodze. Kolarz w stanie ciężkim w szpitalu

Zawodnik grupy kolarskiej Caja Rural, Josu Etxeberria, odniósł poważne obrażenia w wypadku na drodze w miejscowości Iza. Sportowiec przebywa w szpitalu w Nawarze.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
kolarz grupy Caja Rural - Josu Etxeberria Twitter / twitter.com/CajaRural_RGA / Na zdjęciu: kolarz grupy Caja Rural - Josu Etxeberria
23-letni Josu Etxeberria, hiszpański kolarz UCI ProTeam Caja Rural-Seguros RGA, przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii szpitala uniwersyteckiego w Nawarze - poinformował dziennik "Marca".

Zawodnik w środę (15 listopada) podczas treningu na rowerze zderzył się z samochodem poruszającym się na drodze NA4120 (Gulina-Arostegui) w Izie (gmina w prowincji Nawarra).

"Do groźnego wypadku doszło w środę ok. godziny 13:30 na 4. kilometrze drogi NA4120 w miejscowości Iza. Wszczęto śledztwo w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia" - podała Policia Foral de Navarra.

Etxeberria ma liczne obrażenia ciała. Lekarze określają jego stan jako ciężki, ale stabilny. Pacjent jest przytomny i może poruszać wszystkimi kończynami.

W wypadku ucierpiała też 23-letnia mieszkanka Iturmendi, która została przetransportowana helikopterem do szpitala w Nawarze. Kierowca pojazdu, który uderzył w rower młodego kolarza, 21-letni mężczyzna z Berrioplano, nie odniósł żadnych poważniejszych obrażeń.

Zobacz:
Tragedia w Gruzji. Nie żyje trzech alpinistów z Hiszpanii
Trener Rity Malinkiewicz: To prawdziwa fighterka, nie podda się, będzie walczyć

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×