MŚ w kolarstwie: Kapitalny występ Polki! Agnieszka Skalniak z brązowym medalem!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Kolarze na trasie
Kolarze na trasie
zdjęcie autora artykułu

Agnieszka Skalniak zajęła trzecie miejsce w wyścigu ze startu wspólnego juniorek na mistrzostwach świata w Richmond! Najlepsze okazały się dwie Amerykanki - złoto wywalczyła Chloe Dygert, a srebro Emma White.

W tym artykule dowiesz się o:

18-letnia Polka powtórzyła swój wynik sprzed roku z hiszpańskiej Ponferrady. Wtedy Agnieszka Skalniak również sięgnęła po brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego. W tym roku nasza reprezentantka została też mistrzynią Europy w jeździe na czas.

Skalniak w Richmond spisała się znakomicie. Od początku trzymała się w czołówce, a po dwóch okrążeniach, czyli na półmetku, była nawet pierwsza. Później jechała w trzyosobowej grupie, która znajdowała się za plecami fantastycznej Dygert.

Na ostatnich kilometrach doszło jednak do rozłamu i każda zawodniczka pracowała już na swoje konto. Polka pojechała bardzo dobrze, dzięki czemu zdołała wjechać na metę kilkanaście sekund przed rozpędzonym peletonem.

Poza zasięgiem rywalek była wspomniana Dygert. Amerykanka rozpoczęła spokojnie, ale już na drugim okrążeniu przyspieszyła, a na kolejnym wyszła na prowadzenie.

Reprezentantka gospodarzy narzuciła tak szybkie tempo, że zdołała wyraźnie odskoczyć i ostatecznie wygrała ze sporą przewagę. Warto podkreślić, że to jej drugie złoto, bo wcześniej zwyciężyła w indywidualnej jeździe na czas. Natomiast inna Amerykanka Emma White po raz drugi wywalczyła srebro.

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas
1.Chloe DygertUSA1:42:16
2.Emma WhiteUSA+1:23
3.Agnieszka SkalniakPolska+1:28
4.Yumi KajiharaJaponia+1:41
5.Susanne AndersenNorwegia+1:41
6.Elisa BalsamoWłochy+1:41
7.Grace GarnerWielka Brytania+1:41
8.Yara KastelijnHolandia+1:41
9.Jessica PrattAustralia+1:41
10.Ida JanssonSzwecja+1:41

#dziejesiewsporcie: Pato imponuje formą

Źródło artykułu: