Sukcesy Warszawskiego Klubu Kolarskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski /
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski /

Rafał Majka zdobył dla Polski brązowy medal olimpijski. Teraz trzeba wspierać jego następców, aby na kolejnych igrzyskach przeżywać podobne emocje.

Młodzi zawodnicy z Warszawskiego Klubu Kolarskiego odnoszą już duże sukcesy na Mistrzostwach Polski. Trenerzy Warszawskiego Klubu Kolarskiego nie patrzą tylko na krajowe podwórko, ale chcieliby spróbować swoich sił w starciu z rówieśnikami podczas Mistrzostw Europy w Grazu (Austria).

Upadek Anny Gdańskiej podczas zawodów

Zawodnicy WKK mają w dorobku kilka sukcesów. Anna Gdańska wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w kategorii junior młodszy. 23 lipca w Boguszowie-Gorcach w ramach zawodów "Focus Górale na Start" odbył się finał XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim i kolejny etap Pucharu Polski MTB XCO. - Mistrzostwo Polski w końcu moje! To moje marzenie, do którego dążyłam powiedziała Anna Gdańska. - Wyścig był ciężki, w końcu była to wyselekcjonowana czołówka Polski. Już na pierwszej rundzie udało mi się zrobić drobną przewagę, którą szybko straciłam przez lot na rockgardenie. Wstałam, pozbierałam się, był to przecież dopiero początek wyścigu - dodała.

Drugą odsłoną najważniejszych dla klubu zawodów w sezonie były Mistrzostwa Polski MTB. Tym razem na starcie stanęli najlepsi w Polsce juniorzy młodsi (40 chłopców i 20 dziewcząt), którzy wcześniej musieli zakwalifikować się do imprezy startując w ośmiu eliminacjach ogólnopolskiej olimpiady młodzieży.

Finałowe zawody odbyły się na górskiej trasie w Boguszowie Gorcach. Młodzież zrealizowała założone cele: złoto zdobyła Anna Gdańska, a WKK wygrało klasyfikację klubową. Pozostali zawodnicy na wysokich pozycjach ukończyli wyścig: Julia Adrianowska (9. miejsce), Hanna Krasuska (13.), Konrad Czabok (11.), Dominik Górak (13.), Dominik Kucharek (18.), Michał Lachowicz (19.), Piotr Jeziorski (29.), Adam Jakubowski (30.).