Michał Kwiatkowski drugi na trzecim etapie wyścigu dookoła Kraju Basków!

David de la Cruz wygrał trzeci etap zaliczanego do cyklu UCI World Tour wyścigu Vuelta al Pais Vasco 2017. Drugie miejsce zajął Michał Kwiatkowski.

Piotr Ziemka
Michał Kwiatkowski Getty Images / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
W trzecim dniu 57. edycji wyścigu dookoła Kraju Basków do pokonania było 160,5 kilometra na trasie Vitoria - San Sebastian. Dwie górskie premie, w tym jedną najwyższej kategorii, wygrał Alex Howes, który objął przodownictwo w klasyfikacji górskiej. Na ostatnim podjeździe zaatakował David de la Cruz. Hiszpan z zespołu Quick-Step Floors utrzymał prowadzenie do końca i jako pierwszy minął linię mety.

Drugie miejsce zajął Michał Kwiatkowski. W klasyfikacji generalnej Polak awansował z dziewiątej pozycji na czwartą. W czterdziestoosobowym peletonie, który stracił do triumfatora trzy sekundy, zabrakło lidera po pierwszym oraz drugim dniu zmagań - Michaela Matthewsa. Australijczyk był 43. (62 sekundy straty do zwycięzcy).

Trzeci finiszował Jay McCarthy. 22 kilometry przed końcem defekt miał Alejandro Valverde. Kolarz zespołu Movistar zdołał dojechać do czołówki i ostatecznie znalazł się na czwartym miejscu.

Kwiatkowski po raz siódmy został sklasyfikowany w czołowej trójce etapu wyścigu Vuelta al Pais Vasco. Drugi był również w 2015 roku. Z kolei w 2014 r. Polak aż pięciokrotnie zajmował trzecią lokatę i wygrał klasyfikację punktową. W "generalce" uplasował się wtedy na drugiej pozycji.

109. Michał Gołaś Polska Sky +15:35

Czas 12:14:57 ma czterdziestu zawodników. W wyścigu dookoła Kraju Basków nie są przyznawane bonifikaty na lotnych premiach i mecie. Jeśli kolarze mają ten sam czas o kolejności w klasyfikacji generalnej decyduje suma miejsc na etapach.

57. edycja Vuelta al Pais Vasco zostanie zakończona sobotnią jazdą indywidualną na czas o długości 27,7 km.

Czy Michał Kwiatkowski będzie w czołowej trójce klasyfikacji generalnej po czwartym etapie?