Vincenzo Nibali nowym liderem wyścigu Tour of Croatia, Jan Hirt z CCC nadal 3.

Nicola Ruffoni wygrał czwarty etap kolarskiego wyścigu Tour of Croatia 2017. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej stracił Jaime Roson.

Piotr Ziemka
Vincenzo Nibali Materiały prasowe / Merida Polska / Na zdjęciu: Vincenzo Nibali
Czwarty etap wyścigu dookoła Chorwacji liczył 171 kilometrów (na trasie Crikvenica - Umag). W ucieczce znalazło się czterech zawodników: Alan Marangoni (Nippo-Vini Fantini), Antonio di Sante (GM Europa Ovini), Johannes Schinnagel (Felbermayr-Simplon Wels) oraz Daniel Turek (Israel Cycling Academy).

Uciekinierzy zostali złapani dopiero na ostatnim kilometrze. Najdłużej na czele utrzymywał się Marangoni. 32-letni zawodnik prowadził jeszcze 100 metrów przed końcem, ale i jego zdołali doścignąć najlepsi sprinterzy. Triumfował Nicola Ruffoni, który wygrał również czwartkowy odcinek.

Drugie miejsce zajął inny Włoch - Riccardo Minali z drużyny Astana. Na trzeciej pozycji uplasował się Rosjanin Iwan Sawicki (Gazprom-RusVelo). Marangoni minął linię mety jako szósty. Czas 4 godziny, 10 minut i 15 sekund zaliczono 33 zawodnikom. Najwyżej z kolarzy zespołu CCC Sprandi Polkowice został sklasyfikowany Jan Hirt, który stracił do peletonu 7 sekund i był 39. W tej grupie znalazł się też najlepszy z Polaków - 56. Łukasz Owsian.

Czas 4:10:22 miał także Jaime Roson. W tej sytuacji koszulkę lidera klasyfikacji generalnej zdobył Vincenzo Nibali. Włoch zajął w piątek osiemnastą lokatę. Trzeci w "generalce" nadal jest Hirt. W czołowej dziesiątce znajduje się czterech zawodników ekipy CCC.