Vuelta a Espana 2017: Paweł Poljański ponownie drugi! Matej Mohoric wygrał

Matej Mohoric wygrał siódmy etap 72. edycji wyścigu Vuelta a Espana. Drugą pozycję zajął Paweł Poljański. Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Christopher Froome.

Piotr Ziemka
Paweł Poljański zajął drugie miejsce na szóstym i siódmym etapie wyścigu Vuelta a Espana 2017 Materiały prasowe / Fot. Ralph Scherzer/Bora-Hansgrohe / Paweł Poljański zajął drugie miejsce na szóstym i siódmym etapie wyścigu Vuelta a Espana 2017
Siódmego dnia rywalizacji w Vuelta a Espana kolarze mieli do pokonania 207 kilometrów na trasie Lliria - Cuenca. Był to najdłuższy etap w 72. edycji kolarskiego wyścigu dookoła Hiszpanii. Drugi raz z rzędu w ucieczce dnia znalazł się Paweł Poljański, który w czwartek zajął drugie miejsce. Oprócz Polaka z zespołu Bora-Hansgrohe od peletonu skutecznie odjechali: Richard Carapaz, Jose Rojas Gil (obaj z Movistaru), Arnaud Courteille (FDJ), Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Alessandro De Marchi (BMC), Floris De Tier (LottoNL Jumbo), Alexis Gougeard (AG2R), Matej Mohoric (UAE), Rafael Reis (Caja Rural), Luis Mate, Anthony Perez (Cofidis), Jetse Bol i Aldemar Reyes (Manzana Postobon).

Na trasie umiejscowiono trzy górskie premie trzeciej kategorii. Dwie z nich wygrał De Gendt. Ataki mające na celu selekcję w gronie uciekinierów rozpoczęły się, kiedy do końca pozostawały 22 kilometry. Na lotnym finiszu oraz trzeciej górskiej premii triumfował Mohoric. Słoweniec utrzymał wypracowaną na zjeździe przewagę do końca.

Ponownie świetnie spisał się Poljański, który minął metę jako drugi. Do triumfatora stracił szesnaście sekund. Ten sam czas, co Polak mieli Rojas i De Gendt. Najniżej spośród uciekinierów - na czternastym miejscu - został sklasyfikowany Reis. Portugalczyk upadł 14 km przed finiszem. Na czele peletonu, który stracił 8 minut i 38 sekund do zwycięskiego Słoweńca, jechali kolarze zespołu Sky, w tym Christopher Froome. 73. był Tomasz Marczyński, 113. Przemysław Niemiec, a 115. Rafał Majka.

Będący w składzie ucieczki Holender Bol awansował w klasyfikacji generalnej z 32. miejsca na siódme (siódmą lokatę zajął też na etapie).

90 km przed metą w kraksie ucierpieli Lawrence Warbasse (Aqua Blue Sport) i Merhawi Kudus (Dimension Data), którzy musieli wycofać się z wyścigu.

129. Przemysław Niemiec Polska UAE Team Emirates +50:36

Czy Christopher Froome utrzyma prowadzenie w klasyfikacji generalnej do końca wyścigu Vuelta a Espana 2017?