Puchar Świata: ósme miejsce Alana Banaszka w Mińsku, udane kwalifikacje Biało-Czerwonych

W Mińsku trwa Puchar Świata w kolarstwie torowym. W pierwszym dniu imprezy w wyścigu punktowym rywalizował Alan Banaszek, który uplasował się na ósmej pozycji.

Dawid Borek
Dawid Borek
Alan Banaszek (w środku) Agencja Gazeta / Kamila Pitucha / Alan Banaszek (w środku)
W wyścigu punktowym Alan Banaszek uzbierał 15 punktów i zajął 8. pozycję. W rywalizacji tej triumfował Jan-Willem van Schip (75 punktów), drugie miejsce padło łupem King Lok Cheunga (50 punktów), natomiast na najniższym stopniu podium uplasował się Ivo Oliveira (41 punktów).

Po ósmym miejscu w Mińsku, w kategorii wyścigu punktowego mężczyzn, Alan Banaszek lokuje się na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Nie był to jedyny wyścig, w którym w piątek rywalizował Banaszek. Wziął także udział w kwalifikacjach gonitwy drużynowej na dochodzenie, gdzie wspólnie z Szymonem Sajnokiem, Dawidem Czubakiem i Bartoszem Rudykiem zajął 7. lokatę, uzyskując tym samym awans do pierwszej rundy zmagań. W niej Polacy zmierzą się z Białorusinami.

Biało-czerwoni przebrnęli także kwalifikacje sprintu drużynowego. Kobiety w składzie Marlena Karwacka i Urszula Łoś zajęły w nich piąte miejsce, z kolei mężczyźni reprezentowani przez Rafała Sarneckiego, Mateusza Rudyka i Kamila Kuczyńskiego w kwalifikacjach uplasowali się na trzeciej pozycji.

Gorzej wiodło się reprezentantkom Polski startującym w kwalifikacjach wyścigu drużynowego na dochodzenie. Justyna Kaczkowska, Łucja Pietrzak, Nikol Płosaj i Wiktoria Polak wywalczyły dopiero dziewiątą pozycję, co nie dało awansu do pierwszej rundy zmagań.

ZOBACZ WIDEO Dublet Balotellego nie wystarczył, AS Monaco uratowało remis. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy ósme miejsce Banaszka w wyścigu punktowym w Mińsku to dla Ciebie zaskoczenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×