E3 Harelbeke: Niki Terpstra pokazał klasę i zwyciężył

Niki Terpstra z grupy Quick-Step Floors odniósł efektowny triumf w wyścigu E3 Harelbeke 2018. Holender wyprzedził Belgów Philippe'a Gilberta i Grega Van Avermaeta.

Tomasz Rosiński
Niki Terpstra, który zdobył w Innsbrucku czwarty złoty medal mistrzostw świata w drużynowej jeździe na czas Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Niki Terpstra, który zdobył w Innsbrucku czwarty złoty medal mistrzostw świata w drużynowej jeździe na czas
E3 Harelbeke to jednodniowy klasyk, który rozgrywany jest w Belgii od 1958 roku i zalicza się do cyklu UCI World Tour. W poprzednim sezonie w tej imprezie triumfował Greg Van Avermaet, zaś przed dwoma laty Michał Kwiatkowski. Tym razem "Kwiato" nie wziął udziału w rywalizacji.

W piątek kolarze mieli do pokonania 206,5-kilometrową trasę z Harelbeke do Harelbeke, która okazała się być bardzo trudna.

Na około 70 kilometrów przed metą do przodu ruszył Niki Terpstra, któremu towarzyszył Yvesa Lampaert. W pogoń za nimi wystartowali Greg van Avermaet, Philippe Gilbert oraz Tiesj Benoot.

Terpstra był tego dnia niesamowicie silny i ostatecznie finiszował samotnie. Z dużą, bo 20-sekundową stratą do Holendra, dojechali pozostali, z Gilbertem i Van Avermaetem na czele.

Michał Gołaś zakończył zmagania na 45. pozycji, natomiast Łukasz Wiśniowski na 84. lokacie.

84. Łukasz Wiśniowski Polska Team Sky +14:05

Czy spodziewałeś/spodziewałaś się, że Niki Terpstra wygra wyścig E3 Harelbeke 2018?