Katarzyna Niewiadoma trzecia na drugim etapie wyścigu dookoła Norwegii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma
Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma

Katarzyna Niewiadoma zajęła trzecie miejsce na drugim etapie zaliczanego do cyklu UCI Women's World Tour wyścigu dookoła Norwegii.

Drugi etap liczył 127,7 kilometra i został rozegrany na trasie Fredrikstad - Sarpsborg. Po pierwszym, piątkowym odcinku Katarzyna Niewiadoma prowadziła w klasyfikacji górskiej z dorobkiem czterech punktów. W sobotę kolarka zespołu Canyon SRAM Racing ponownie wygrała premię, uzyskała kolejne cztery "oczka" i powiększyła przewagę nad rywalkami w tym rankingu.

Niewiadoma jako trzecia minęła linię mety. Przed nią znalazły się tylko Holenderka Marianne Vos (WaowDeals) oraz Szwedka Emilia Fahlin (Wiggle High5). Vos triumfowała również w piątek. Trzykrotna mistrzyni świata w wyścigu elity ze startu wspólnego w kolarstwie szosowym wygrała wyścig Tour of Norway w 2017 roku.

Vos, Fahlin i Niewiadoma uzyskały czas 3:11:15. Trzy sekundy do najlepszej trójki straciły Christine Majerus (Boels-Dolmans) oraz Aude Biannic (Movistar). 17. była Małgorzata Jasińska (21 sekund straty do triumfatorki), a 74. - Anna Plichta (+8:34).

W niedzielę ponownie zwyciężyła Vos, która triumfowała też w klasyfikacji łącznej wyścigu. Niewiadoma była szesnasta na ostatnim etapie i w "generalce" sklasyfikowano ją na piątej pozycji. Polka wygrała klasyfikację górską ze zdobyczą dwunastu punktów.

Czy Katarzyna Niewiadoma będzie w czołowej trójce klasyfikacji końcowej wyścigu dookoła Norwegii w 2018 roku?