Historyczne chwile. Czekali na ten sukces 50 lat

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Lotte Kopecky
Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Lotte Kopecky
zdjęcie autora artykułu

Lotte Kopecky zdobyła złoty medal mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet. To pierwszy taki sukces dla Belgów od pięciu dekad.

13 sierpnia to niewątpliwie szczególna data dla belgijskiego kolarstwa. Lotte Kopecky po 50 latach powtórzyła sukces swojej rodaczki. W 1973 roku z mistrzostwa świata w wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet cieszyła się Nicole Van Den Broeck.

W tegorocznych mistrzostwach świata na podium, oprócz wspomnianej Kopecky, stanęły także Holendera Demi Vollering oraz Dunka Cecilie Uttrup Ludwig.

W zawodach udział wzięło pięć Polek. Agnieszka Skalniak-Sójka zajęła 14. miejsce, 21. była Marta Lach, 41. Karolina Kumięga, 43. Dominika Włodarczyk. Wyścigu nie ukończyła Marta Jaskulska.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co oni wymyślili?! Zobacz, co robią ci koszykarze

Na starcie nie stanęła Katarzyna Niewiadoma. Przypomnijmy, że Polka mediach społecznościowych przekazała, że zmaga się z problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiły jej walkę z najlepszymi. Tym samym nasza reprezentantka musiała wycofać się z rywalizacji (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ).

Poniżej materiał wideo z finiszu w wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet.

Zobacz także: Czy Polacy zdobędą medale?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty