Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Seksafera w polskim kolarstwie: Andrzej P. może wkrótce opuścić areszt

Były dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego oraz selekcjoner żeńskiej kadry MTB Andrzej P. został zatrzymany jesienią 2018 roku. Sąd w Złotoryi postanowił, że będzie miał możliwość wyjścia na wolność. Prokuratura złożyła zażalenie.
Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Andrzej P Newspix / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: Andrzej P.

Jeżeli Andrzej P. do połowy października wpłaci kaucję finansową, wówczas będzie mógł opuścić areszt i wyjść na wolność. Jednocześnie zostanie objęty dozorem policyjnym, otrzyma zakaz kontaktowania się i zbliżania do osób pokrzywdzonych - taką decyzję podjął Sąd Rejonowy w Złotoryi.

Właśnie w tym sądzie toczą się czynności przygotowawcze do procesu. Przypomnijmy, że w czerwcu Prokuratura Regionalna w Warszawie złożyła akt oskarżenia (TUTAJ więcej szczegółów >>). Andrzejowi P. grozi od dwóch do 12 lat więzienia. Prokuratura zarzuca mu: "popełnienie przestępstw stanowiących czyny zabronione przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, których dopuścił się wobec dwóch zawodniczek kadry kolarstwa górskiego (MTB) Polskiego Związku Kolarskiego oraz kobiety biorącej udział w jednym ze zgrupowań kadrowo - grupowych kolarstwa górskiego". 

Jeszcze nie wiadomo, kiedy ruszy proces. Sąd w Złotoryi najwyraźniej uznał, że oskarżony może wyjść na wolność, bowiem nie ma z jego strony zagrożenia wobec pokrzywdzony. Innego zdania jest Prokuratura. - Złożyłiśmy zażalenie na wskazane postanowienie Sądu Rejonowego w Złotoryi, wnosząc o jego uchylenie w części dotyczącej możliwości zmiany wobec oskarżonego tymczasowego aresztowania na środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym - powiedziała nam Agnieszka Zabłocka-Konopka, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Do chwili uprawomocnienia decyzji Sądu Andrzej P. przebywa w areszcie. Czy wyjdzie na wolność? Przekonamy się zapewne w ciągu kilkunastu najbliższych dni.

Przypomnijmy, że seksaferę w polskim kolarstwie ujawnił w rozmowie z WP SportoweFakty były członek zarządu PZKol, Piotr Kosmala. Po raz pierwszy publicznie opowiedział m.in. o zastraszaniu, seksie z zawodniczkami, a nawet gwałtach (całą rozmowę przeczytasz TUTAJ >>).
W prokuraturze toczy się nadal dochodzenie w sprawie nieprawidłowości organizacyjno-finansowych w PZKol w latach 2010-2017. Z naszych informacji wynika, że sprawa jest na zaawansowanym etapie i być może już niebawem zostaną postawione kolejne zarzuty. W poniedziałek (30.09.) policja weszła do biur związku i poprosiła o dokumenty z tych lat (więcej szczegółów TUTAJ >>).

ZOBACZ WIDEO MŚ Doha 2019: Adam Kszczot mówił a dziennikarze słuchali. Niezwykłe oświadczenie polskiego mistrza. Pojawiły się łzy

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×