Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kolarstwo. Znamy najpiękniejsze miasta 76. Tour de Pologne

Kopalnia Soli "Wieliczka", Siemianowice Śląskie oraz BUKOVINA Resort zwyciężyły w konkursie na "Najpiękniejsze Miasto 76. Tour de Pologne UCI World Tour". Specjalne wyróżnienia otrzymały: Jaworzno, Zabrze i Województwo Śląskie.
Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Konferencja prasowa Najpiękniejsze Miasto 76 Tour de Pologne Materiały prasowe / Rafał Oleksiewicz / Konferencja prasowa Najpiękniejsze Miasto 76. Tour de Pologne

Konkurs na "Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne" towarzyszy wyścigowi już od czterech lat. Jego ideą jest zachęcanie mieszkańców do kreatywnego i oryginalnego kibicowania, a także docenienie wkładu i zaangażowania poszczególnych miast i partnerów.

Kandydatury są oceniane przez kapitułę, w której skład wchodzą przedstawiciele Lang Team, a także sponsorów i patronów medialnych Tour de Pologne. - Tour de Pologne co roku przejeżdża przez około czterysta miejscowości. Za każdym razem spotykamy się z wielkim entuzjazmem kibiców i zaangażowaniem miast i partnerów. Ten konkurs i nagrody są dowodem wdzięczności i uznania - powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny TdP.

W tym roku w kategorii "Miasto Startu" zwyciężyła Kopalnia Soli "Wieliczka" (nominowani byli także Kraków i Tarnowskie Góry), która pisze wspólną historię z TdP już od ponad dwóch dekad. Od trzech lat Kopalnia Soli "Wieliczka" jest gospodarzem startu etapowego.

ZOBACZ WIDEO: Tour de Pologne 2019. Czesław Lang: Czuło się atmosferę zadumy

ZOBACZ: Tour de Pologne. Tomasz Marczyński: Byłem ostatnim, który wymienił zdanie z Bjorgiem Lambrechtem >>

- W tym roku już po raz trzeci wielicka kopalnia gościła przy szybie Daniłowicza nie tylko najlepsze kolarskie teamy, ale i rzesze kibiców, którzy przyszli towarzyszyć kolarzom w ich sportowych zmaganiach. Bardzo im wszystkim dziękujemy za wspólne kibicowanie i naprawdę fantastyczną, sportową atmosferę w miasteczku startowym – powiedział Zbigniew Zarębski, Prezes Zarządu Kopalni Soli "Wieliczka".

Wyróżnienie specjalne w kategorii "Miasto Startu" otrzymało Jaworzno, w którym rozpoczął się czwarty, zneutralizowany etap wyścigu. Był to start szczególny, który odbył się w atmosferze smutku i żałoby, po tragicznej śmierci belgijskiego kolarza Bjorga Lambrechta.

W kategorii "Miasto Lotnej Premii LOTTO" zwycięzcą zostały Siemianowice Śląskie (nominowane zostały także: Myślenice, Szaflary i Wilamowice), które znajdują się trasie TdP od dziesięciu lat.

ZOBACZ: Miesiąc po śmierci Bjorga Lambrechta. Polscy kibice postawili krzyż w miejscu tragedii >>

W kategorii "Miasto Mety" zwyciężyła BUKOVINA Resort (nominowani byli również Bielsko-Biała i Kraków), a więc miejsce, w którym rozstrzygają się losy TdP. Specjalne wyróżnienie w nowej kategorii – "Najlepiej przygotowane logistycznie i organizacyjnie Miasto Mety" - otrzymało Zabrze. Specjalne wyróżnienie w kategorii "Promocja Regionu" otrzymało Województwo Śląskie.

Nagrodzeni w głównych kategoriach otrzymali wyjątkowe multimedialne puchary, a także żółte koszulki zwycięzcy klasyfikacji generalnej CARREFOUR 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Triumfator w kategorii "Miasto Mety" otrzymał także dodatkowy prezent w postaci kampanii wizerunkowej od Cityboard Media. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Hotelu InterContinental Warszawa, Partnera Tour de Pologne.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (1)
 • Andrzej Retych Zgłoś komentarz
  Ani Bukovina Resort. ani Kopalnia Wieliczka to nie miasta. A cała ta hucpa to kolejne zagranie marketingowo-biznesowe LangTeamu: "Zwycięzcy" zapłacili za dodatkową reklamę, i
  Czytaj całość
  tyle. Chyba nikt normalny nie uwierzy, że ten żałosny Bukovina Resort całkowicie przypadkowo jest od tylu lat promowany przy okazji każdego TdP?
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×