Kolarstwo. Trwa zbiórka funduszy na leczenie Rity Malinkiewicz i Katarzyny Konwy. W akcję włączył się Peter Sagan

Minął blisko miesiąc od poważnego wypadku, w którym uczestniczyły Katarzyna Konwa i Rita Malinkiewicz. Wciąż trwa zbiórka funduszy na ich leczenie. W akcję włączył się Peter Sagan.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Peter Sagan Getty Images / Chris Graythen / Na zdjęciu: Peter Sagan
Przypomnijmy, że 1 czerwca Rita Malinkiewicz i Katarzyna Konwa uczestniczyły w bardzo poważnym wypadku w okolicy Bielska-Białej.

Kolarki jechały na pierwszy trening w ramach autorskiego projektu Malinkiewicz. Na miejsce nie dotarły, bowiem z niewyjaśnionych dotąd przyczyn samochód zjechał na przeciwny pas i uderzył w zawodniczki.

Konwa przeszła już operację zespolenia kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki, a także rekonstrukcję nosa i języka. Malinkiewicz z kolei przeszła operację głowy i kręgosłupa.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pokaz siły Lindsey Vonn. "Maszyna!"

Aktualnie trwa zbiórka funduszy na ich leczenie. W akcję włączyło się ponad 6 tys. osób. W ciągu 10 dni zebrano 450 tys. zł (zbiórka dostępna jest TUTAJ). W akcję postanowił włączyć się także Peter Sagan.

- Chciałbym zaprosić was do akcji #strongrittaandkate. Możecie pomóc wpłacając choćby złotówkę na leczenie dziewczyn, możecie też po prostu udostępnić tę informację. Najważniejsze w kolarstwie szosowym jest bezpieczeństwo. Rita i Kasia, życzę wam szybkiego powrotu do zdrowia - powiedział kolarz grupy Bora-Hansgrohe.

Czytaj także:
Czesław Lang zdradził datę startu tegorocznego Tour de Pologne
Doping u Kanstancina Siucou. Dostał 4 lata, choć zakończył karierę

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×