Kolarstwo. Tour de Pologne. Świetne wieści ze szpitala. Poprawił się stan zdrowia sędziego

Poprawia się stan zdrowia sędziego, Andrzeja Lewandowskiego, który ucierpiał w kraksie na ostatnich metrach 1. etapu 77. wyścigu Tour de Pologne.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Stan zdrowia poszkodowanego w wypadku sędziego poprawia się PAP / Andrzej Grygiel / Stan zdrowia poszkodowanego w wypadku sędziego poprawia się
Dziennikarz TVP Info, Mariusz Studzienny, donosi o świetnych informacjach na temat stanu zdrowia Andrzeja Lewandowskiego, sędziego, który ucierpiał w kraksie na ostatnich metrach 1. etapu 77. wyścigu Tour de Pologne.

Jego stan uległ poprawie. Lewandowski dochodzi do siebie, został przeniesiony na oddział chirurgii. Pozytywne rokowania są także w ws. stanu zdrowia Fabio Jakobsena.

Kolarz był reanimowany tuż przy mecie. Potem zabrano go helikopterem do szpitala w Sosnowcu. Tam został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Lekarze przez całą noc walczyli o jego życie i przeprowadzili operację twarzoczaszki. W tej chwili wiadomo, że jego stan jest ciężki, ale stabilny.

Jakobsen ma być wybudzany, a więcej szczegółów na temat jego zdrowia poznamy o 14:30. Na tę godzinę zaplanowano briefing prasowy.

Do makabrycznego upadku doszło tuż przed metą pierwszego etapu Tour de Pologne 2020 ze Stadionu Śląskiego do Katowic. Dylan Groenewegen na ostatnich metrach zaczął zmieniać swoją linię jazdy i zjeżdżać w kierunku barierek, wpychając na nie Fabio Jakobsena. Ten z impetem uderzył w metalowe elementy, wpadł też na sędziego, który również ucierpiał.

Zobacz także:
Patrick Lefevere wytyka organizatorom Tour de Pologne, że nie dbają o bezpieczeństwo kolarzy [WYWIAD]
Tour de Pologne 2020. Czesław Lang: To był chamski faul

ZOBACZ WIDEO: Tenis. Lotos PZT Polish Tour. Paweł Ciaś: Plan? Przygotować się fizycznie
Czy Groenewegen powinien zostać dożywotnio zdyskwalifikowany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×