Tirreno-Adriatico 2020. Pascal Ackermann bierze wszystko! Niemiec ponownie najlepszy

Pascal Ackermann (BORA - Hansgrohe) powtórzył swój wyczyn z poniedziałku. Niemiec wygrał drugi etap Tirreno-Adriatico i pozostał liderem klasyfikacji generalnej. Szymon Sajnok (CCC Team) nie liczył się w finałowym sprincie.

Mateusz Byczkowski
Pascal Ackermann PAP/EPA / ROBERTO BETTINI / Na zdjęciu: Pascal Ackermann
Drugi etap "Wyścigu Dwóch Mórz" liczył 201 kilometrów. Tak jak pierwszy, był dedykowany sprinterom i prowadził z Camaiore do Follonicy. Kolarze musieli zmierzyć się z kilkoma podjazdami, a najtrudniejszym do pokonania był Castellina Marittima.

Po poniedziałkowym, pierwszym odcinku Tirreno Adriatico i czwartym miejscu Szymona Sajnoka polscy kibice czekali na jego kolejny dobry rezultat. Polakowi jednak nie udało się powtórzyć wyniku. Co więcej, stracił on prowadzenie w klasyfikacji młodzieżowej na rzecz Nicoli Bagioliego.

Tuż po starcie wyścigu pojawiła się ucieczka. Z tego grona najdłużej na czele ostał się Umberto Orsini. Jednak Włoch, tak jak reszta uciekających, został dogoniony przez peleton 15 kilometrów przed metą. O rozstrzygnięciach na drugim etapie zdecydował masowy sprint.

W nim ponownie najlepszy okazał się Pascal Ackermann. Niemiec, który przystępował do drugiego odcinka wyścigu w koszulce lidera, dojechał do mety przed Kolumbijczykiem Fernando Gavirią (UAE-Team Emirates). Obaj kolarze stoczyli bardzo wyrównany pojedynek sprinterski. Podium uzupełnił Rick Zabel (Israel Start-Up Nation).

Tym samym Ackermann zachował pozycję lidera klasyfikacji generalnej Tirreno Adriatico. Na drugim miejscu plasuje się Gaviria, a Magnus Cort zamyka podium "generalki".

Z Polaków linię mety 2. etapu najszybciej minął Rafał Majka, który zajął 27. miejsce. Na 32. pozycji uplasował się Łukasz Wiśniowski, a na 33. Paweł Poljański.

Szymon Sajnok był 62., a w klasyfikacji generalnej spadł na 24. miejsce. Wiśniowski po dwóch etapach jest 32., Majka 51., a Poljański 87.