Kolejny dopingowicz w peletonie. Rinaldo Nocentini zdyskwalifikowany do 2024 roku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tim de Waele/Corbis / Na zdjęciu: Rinaldo Nocentini
Getty Images / Tim de Waele/Corbis / Na zdjęciu: Rinaldo Nocentini
zdjęcie autora artykułu

Rinaldo Nocentini, który w przeszłości był liderem Tour de France, otrzymał czteroletni zakaz startów, a jego wyniki z ostatnich dwóch lat kariery zostały anulowane. - Walczę z duchem - broni się sportowiec.

W tym artykule dowiesz się o:

Trybunał Włoskiego Komitetu Olimpijskiego (CONI) wyznaczył Rinaldo Nocentiniemu maksymalną karę czterech lat dyskwalifikacji za naruszenie przepisów antydopingowych. Według informacji dziennika "Corriere della Sera" kara zawieszenia jest wynikiem nieprawidłowości w paszporcie biologicznym byłego kolarza.

Dyskwalifikacja ma obowiązywać od 30 listopada 2020 r. do 29 listopada 2024 r. Wszystkie wyniki Nocentiniego od 1 stycznia 2018 r. - w tym dwa zwycięstwa etapowe w Tropicale Amissa Bongo w Gabonie - zostały anulowane.

CONI nie podało szczegółów sprawy. Wiadomo jedynie, że włoski kolarz został ukarany za "stosowanie lub usiłowanie użycia zabronionych metod".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bójka podczas meczu piłki ręcznej. Kobiet!

43-letni Nocentini zakończył karierę w 2019 r. W 2009 r. podczas Tour de France przez osiem dni jechał w koszulce lidera. W 2018 r. zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Paryż-Nicea.

- Stwierdzam, że walczę z duchem, ponieważ nie ma dowodów na moje niewłaściwe postępowanie. Jestem zdumiony. Dlaczego w wieku 41 lat miałbym uciekać się do zakazanych praktyk? Nie są i nigdy nie były one częścią mojej metody pracy ani moich wartości - powiedział mediom były już zawodowiec.

Zobacz: Fabio Jakobsen dopiął swego. Kolarz po koszmarnym wypadku wrócił na rower Cesare Benedetti ostro o UCI. "Ani słowa o barierkach? Jestem rozczarowany"

Źródło artykułu: