Co za suma! Michał Kwiatkowski zarabia miliony

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Anne-Christine Poujoulat  / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
PAP/EPA / Anne-Christine Poujoulat / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
zdjęcie autora artykułu

Belgijskie "Nieuwsblad" i francuskie "L'Equipe" ujawniły zarobki czołowych kolarzy świata. Najlepiej opłacany jest Christopher Froome. Wysoko w zestawieniu znalazł się Polak, Michał Kwiatkowski.

Dziennikarze podali, że siedemnastu zawodników z zawodowego peletonu zarabia przynajmniej dwa miliony euro rocznie. Liderem tego zestawienia jest Christopher Froome.

Brytyjczyk jeżdżący dla grupy Israel Start-up Nation, może liczyć na zarobki na poziomie 5,5 mln euro, co przy obecnym kursie daje w przeliczeniu nieco ponad 25 mln złotych.

Drugie miejsce pod tym względem zajmują ex aequo Tadej Pogacar i Peter Sagan. Obaj rocznie otrzymują aż 5 mln euro.

W zestawieniu znalazł się jeden Polak - Michał Kwiatkowski. Mistrz świata z 2014 roku, który należy do grupy Ineos, zarabia brutto 2,5 mln euro.

Podkreślono, że z roku na rok wynagrodzenia kolarzy rosną. Belgijscy dziennikarze zastanawiają się, czy ta dyscyplina pójdzie drogą piłki nożnej. Dawniej milionowy kontrakt był wyjątkiem - obecnie codziennością.

Już w sobotę Michał Kwiatkowski przystąpi do kolejnego wyścigu. Polak weźmie udział w klasyku Mediolan - San Remo. 30-latek ma już na swoim koncie triumf w tej imprezie (2017).

Czytaj także:Polski Związek Kolarski prosi o 15 tysięcy złotych. "Jest to związane z pożarem"Koszmar czterokrotnego mistrza świata. Czeka go kilkutygodniowa pauza

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: strzał, rykoszet i... przepiękny gol. Ale miał farta!

Źródło artykułu: