Jechał pod prąd. Tak zareagował gdy zobaczył rywali (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Tim Merlier ucieka przed peletonem
Twitter / / Tim Merlier ucieka przed peletonem

Do nieprawdopodobnych scen doszło podczas finiszu 110. edycji kolarskiego klasyku Scheldeprijs. Po tym jak Belg Tim Merlier zakończył rywalizację na 9. miejscu, chciał dojechał do swojego zespołu. Jednak zamiast tego znów wrócił na trasę, pod prąd.

W tym artykule dowiesz się o:

Takie sceny jak ta z finiszu 110 edycji klasyku Scheldeprijs nie zdarzają się często. Wszystko za sprawą gapiostwa Belga Tima Merliera. Zawodnik zespołu Alpecin-Fenix finiszował w głównej grupie i ukończył zawody na 9. miejscu.

Po tym finiszu chciał jak najszybciej wrócić do swojego zespołu, dlatego chciał skorzystać ze skrótu prowadzącego do swojego busa. Ten jednak prowadził przez ostatnie metry trasy wyścigu, a sam kolarz widocznie nie zdawał sobie sprawy kiedy finiszować będzie druga grupa.

Kiedy jechał sobie spokojnie pod prąd, naprzeciw wyskoczyłą pokaźna grupa finiszujących kolarzy. Belg w popłochu zeskoczył z roweru i szybko wskoczył na bariery, a sam rower przekazał na chwilę kibicom. Wszystko uchwyciły kamery transmitujące kolarski klasyk, a to nagranie stało się hitem mediów społecznościowych.

Wyścig Scheldeprijs wygrał Norweg Alexander Kristoff, który skutecznie zaatakował na ostatnich 10 kilometrach i samotnie wjechał na metę z niemal 25 sekundami przewagi nad Holendrem Dannym Van Poppelem oraz Australijczykiem Samem Welsfordem.