Norwegowie wygrali miksty w kombinacji norweskiej

Reprezentacja Norwegii pewnie zwyciężyła w rywalizacji mikstów w kombinacji norweskiej na mistrzostwach świata. Medale zdobyły też ekipy z Niemiec i z Austrii.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Ida Marie Hagen (Norwegia) i Jenny Nowak z Niemiec (R) w akcji PAP/EPA / ANTONIO BAT / Ida Marie Hagen (Norwegia) i Jenny Nowak z Niemiec (R) w akcji
Po skokach kobiet na pierwszym miejscu były Japonki przed Austriaczkami i Norweżkami. Nieco zmieniły układ skoki mężczyzn, gdyż dobrze zaprezentowali się Norwegowie, którzy wypracowali 5 sekund przewagi nad Japonią i 25 sekund nad Niemcami. Bardzo małą stratę do czwórki mieli też Austriacy.

Zgodnie z przypuszczeniami, reprezentacja Japonii traciła konsekwentnie miejsca po skokach. Ostatecznie zespół, który plasował się na 2. miejscu, po skokach narciarskich zakończył rywalizację na piątej pozycji, z ponad dwuminutową stratą do Norwegii.

Pewnie zwyciężyła reprezentacja Norwegii, która pokonała Niemcy o 47.8 sekundy. Brązowe medale zdobyła Austria. Łącznie do rywalizacji stanęło osiem zespołów. Zabrakło reprezentantów Polski.

Wyniki rywalizacji mikstów w kombinacji norweskiej:

# Reprezentacja Czas
1. Norwegia 37:38.2 m.
2. Niemcy +47.8 s.
3. Austria +1:00.0 m.
4. Włochy +1:53.5 m.
5. Japonia +2:02.5 m.
6. Finlandia +3:32.1 m.
7. USA +4:20.7 m.
8. Słowenia +7:10.3 m.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Anita Włodarczyk i piłka nożna? No, no - zdziwicie się!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×