Tragedia w Austrii. Zginęła żona trenera

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Na zdjęciu: Christoph i Britta Eugenowie
YouTube / Na zdjęciu: Christoph i Britta Eugenowie
zdjęcie autora artykułu

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło podczas zejścia z Grosser Barmstein (851 m n.p.m.). Z powodu odniesionych obrażeń na miejscu zginęła Britta Eugen - żona trenera austriackiej kadry w kombinacji norweskiej.

W tym artykule dowiesz się o:

Do zdarzenia doszło w niedzielę (1 października), jednak dopiero teraz austriackie media poinformowały o sprawie. Podczas zejścia z Grossen Barmstein (851 m n.p.m.) z wysokości ponad stu metrów spadła żona trenera kadry kombinacji norweskiej Christopha Eugena - Britta.

Jak przekazało "Kleine Zeitung", natychmiast zostały podjęte działania ratunkowe. Mimo to życia kobiety nie udało się uratować.

Wypadek wydarzył się na oczach jej męża oraz 11-letniego syna Simona, który towarzyszył im na trasie.

Według policyjnego raportu kobieta poślizgnęła się i upadła. Służby ratunkowe wezwane zostały przez świadków zdarzenia. 46-latka zginęła na miejscu.

"Ze smutkiem informujemy o śmierci żony głównego trenera Christopha Eugena. W ubiegłą niedzielę podczas wędrówki upadła i zmarła z powodu obrażeń. Łączymy się w bólu z rodziną Christopha" - przekazał Austriacki Związek Narciarski.

Zanim rozpoczął pracę jako trener, Christoph Eugen był zawodnikiem. W Pucharze Świata zadebiutował w 1993 roku. Jego największym sukcesem było srebro mistrzostw świata w Lahti (2001) wywalczone w sztafecie. Szkoleniowcem kadry narodowej został po sezonie 2011/2012.

Czytaj także:Bułgarski skoczek napisał historię. Przemówił po polskuKubacki szczery przed kamerą. To dlatego nie wygrał

Źródło artykułu: WP SportoweFakty