Szczepan Kupczak po raz pierwszy w 2018 roku zdobył punkty Pucharu Świata

Fabian Riessle wygrał konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Klingenthal. W czołowej trzydziestce został sklasyfikowany Szczepan Kupczak.

Piotr Ziemka
Szczepan Kupczak Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Szczepan Kupczak
27-letni Niemiec prowadził już po serii skoków narciarskich, w której uzyskał na skoczni Vogtlandarena (HS140) 139,5 metra i zdobył 143 punkty. Jako drugi na trasę w Klingenthal ruszył Akito Watabe. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wystartował ze stratą 21 sekund do prowadzącego Fabiana Riesslego. Trzeci po pierwszej części zmagań był Eero Hirvonen.

Riessle, Watabe i Hirvonen zachowali miejsca w czołowej trójce. Riessle pozostał na prowadzeniu do końca. Na drugim stopniu podium stanął Hirvonen, a Watabe minął metę jako trzeci.

Z siedemnastym numerem biegł Szczepan Kupczak, a z 37. - Paweł Słowiok. Kupczak ukończył rywalizację jako 26. i po raz pierwszy w 2018 roku zdobył punkty Pucharu Świata. Poprzednio w czołowej trzydziestce sklasyfikowano go 3 grudnia 2017 roku w Lillehammer. Słowiok zajął 33. lokatę.