Cieślar i Słowiok ponownie w 30" konkursu PŚ w Lillehammer. Riiber znowu wygrał

Jarl Magnus Riiber wygrał konkurs Pucharu Świata 2018/2019 w kombinacji norweskiej w Lillehammer. W czołowej trzydziestce sklasyfikowano dwóch Polaków.

Piotr Ziemka
Jarl Magnus Riiber Getty Images / Vianney Thibaut/Agence Zoom / Na zdjęciu: Jarl Magnus Riiber
Tym razem rywalizację rozpoczęto nie od skoków narciarskich, ale od biegu na 10 kilometrów ze startu masowego. Najlepiej spisał się reprezentant gospodarzy Magnus Krog. Norweg uzyskał czas 24:48.7. Jako drugi minął metę Fabian Riessle, który stracił do Kroga 6.1 sekundy. Trzeci był Eric Frenzel (+10.1). 32. miejsce zajął Adam Cieślar (+1:39.6), a 38. - Paweł Słowiok (+1:39.6). W konkursie nie wziął udziału Szczepan Kupczak.

W serii skoków na Lysgårdsbakken (HS 98) wystąpiło 50 zawodników wyłonionych po biegu masowym. Cieślar wylądował na 91. metrze i awansował do czołowej trzydziestki. Zdobył pięć punktów do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata za 26. lokatę. Swoją pozycję poprawił również Paweł Słowiok. Skoczył 90,5 metra i zakończył zmagania na trzydziestym miejscu.

Najdłuższą odległość uzyskał Jarl Magnus Riiber. Triumfator piątkowego konkursu wylądował na setnym metrze i awansował na najwyższy stopień podium. Frenzel i Riessle pozostali w czołowej trójce. Ostatecznie wyżej z nich znalazł się urodzony w 1988 roku zawodnik. Jako ostatni wystąpił Krog, który spadł na szóste miejsce.