Kombinacja. Szósty z rzędu konkurs w Seefeld wygrany przez Jarla Magnusa Riibera

Jarl Magnus Riiber wygrał drugi etap zawodów Nordic Combined Triple w Seefeld. Na 39. pozycji sklasyfikowano Szczepana Kupczaka.

PZ
Szczepan Kupczak WP SportoweFakty / Sławomir Bromborszcz / Na zdjęciu: Szczepan Kupczak
Kombinatorzy przystąpili do sobotniego etapu zawodów w Seefeld z dorobkiem punktowym uzyskanym w piątkowych zmaganiach. Po serii skoków narciarskich prowadził Jarl Magnus Riiber. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wylądował na 99. metrze obiektu w Seefeld i zdobył 122,9 punktu. 27 sekund później na trasę ruszył Akito Watabe (116,2). Natomiast z trzecim numerem biegł Ilkka Herola (108,1, +59 sekund do lidera).

Fin doścignął Japończyka w dziesiątej minucie po starcie drugiej części kombinacji. Na półmetku, Norweg miał nad nimi 44 sekundy przewagi. Ostatecznie triumfował z zapasem 33 sekund. Drugą lokatę zajął Watabe, który finiszował o 1.2 sekundy wcześniej od Heroli. To dla Riibera 50. podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata, a 33. wygrana.

To już szóste z rzędu zawody najwyższej rangi w Seefeld zakończone triumfem Riibera. Czwarty zawodnik obu konkursów igrzysk olimpijskich 2018 rozpoczął zwycięską passę w Seefeld podczas mistrzostw świata 2019. W 2020 roku wygrał tam trzykrotnie, a w obecnym sezonie - już dwukrotnie.

Szczepan Kupczak spadł z 36. miejsca po skokach na 39. Polak miał 44. czas biegu, Riiber 21., Watabe 27., a Herola 14. Dziesięć kilometrów najszybciej przebiegł Joergen Graabak. Mistrz olimpijski z 2014 roku awansował z 26. miejsca na ósme.