Jedyne takie miejsce. Zajęli je Polacy. Zobacz tabelę el. MŚ koszykarzy

Sześć meczów, dwa zwycięstwa i brak awansu do kolejnej fazy eliminacji koszykarskich mistrzostw świata. Efekt jest taki, że Biało-Czerwoni nie zdołali przeskoczyć żadnego rywala.

Krzysztof Kaczmarczyk
AJ Slaughter Materiały prasowe / Wojciech Figurski / 400mm.pl / A.J. Slaughter
Niestety. Jak to się mówi: nie tak to miało wyglądać. Fatalny początek eliminacji mistrzostw świata okazał się kluczowy i decydujący.

Polacy przegrali trzy pierwsze mecze. Dwa kolejne wygrali dając sobie i kibicom nadzieję. Żeby grać dalej, trzeba było pokonać w ostatni meczu Niemców.

W Bremie walki nie zabrakło. Kapitalne zawody rozgrywał A.J. Slaughter (32 punkty i osiem trafionych rzutów za trzy punkty). Polacy prowadzili w czwartej kwarcie 75:68, ale to nie wystarczyło.

Rywale mieli Dennisa Schrodera. Gwiazda Niemiec w ostatnich trzech minutach zdobyła 14 ze swoich 38 punktów. To on odwrócił losy i przechylił szalę na korzyść swojego zespołu.

Niemcy już wcześniej mieli zapewnione pierwsze miejsce. Polacy przegrywając nie mieli szans na żadne inne miejsce, jak czwarte. Jedyne, które nie jest premiowane awansem do kolejnej fazy...

W drugim niedzielnym meczu niespodzianki nie było. Izrael we własnej hali miał pod kontrolą konfrontację z Estończykami, którzy walczyli dzielnie, ale w drugiej połowie po prostu nie wytrzymali tempa. Dla nich i tak ta faza eliminacji zakończyła się wielkim sukcesem.

Dodajmy, że Polaków Estończycy wyprzedzili "małymi punktami" - Biało-Czerwoni przegrali w Tallinie 71:75, a w Lublinie wygrali tylko 70:68.

Wyniki ostatniej serii:

Niemcy - Polska 93:83 (19:19, 21:17, 17:20, 36:27) Izrael - Estonia 96:77 (29:22, 19:22, 24:13, 24:20)