Dali z wątroby tyle, ile się dało. Polacy wypadli z trasy na MŚ

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Wojciech Figurski / 400mm.pl / Jakub Schenk
Materiały prasowe / Wojciech Figurski / 400mm.pl / Jakub Schenk

Tym razem - jak podczas meczu z Izraelem - finisz nie należał do Polaków. To sprawiło, że nasi koszykarze nie pojadą na mistrzostwa świata. Niemcy wygrali w Bremie 93:83 i zamknęli Biało-Czerwonym definitywnie drzwi do raju.

W tym artykule dowiesz się o:

- Na pewno końcówka powinna była wyglądać inaczej - przyznał wprost w rozmowie z TVP Sport Tomasz Gielo.

I trudno się z nim nie zgodzić. Polacy cztery minuty przed końcem prowadzili 75:68. Niestety od tego momentu nic nie potoczyło się po myśli naszego zespołu.

Dodatkowo mecz niejako przejął Dennis Schroder, który w tym czasie zdobył 14 z swoich 38 punktów. - W drugiej połowie się otworzył. Kilka wjazdów, kilka gwizdków pod niego... - dodał Gielo.

Wygrana, a co za tym idzie pozostanie w walce o mistrzostwa świata była na wyciągnięcie ręki. W czwartej kwarcie dobry impuls drużynie dał m.in. Jakub Schenk. - Nie wiem czy zasłużyliśmy na wygraną, na pewno daliśmy z siebie więcej niż maksa - przyznał po wszystkim. - Próbowaliśmy dać z wątroby przez cały mecz ile się dało.

Jednym z założeń było odpuszczanie na dystansie Schrodera, co na początku dawało efekty. Finalnie jednak lider Niemców trafił siedmiokrotnie z dystansu w tym dwa kluczowe rzuty na finiszu.

- Plan wykonywaliśmy taki, jaki mieliśmy nakreślony. Wyglądało to dobrze. Na cztery minuty do końca mieliśmy siedem punktów przewagi. Ciężko na gorąco powiedzieć co zaszwankowało - zakończył Schenk.

Co dalej? Wiadomo, że o mistrzostwach świata Biało-Czerwoni mogą już zapomnieć. W sierpniu rozegrają mecze prekwalifikacji do EuroBasketu 2025, a 1 września rozpoczną w Pradze rywalizację w EuroBaskecie 2022.

Czy Polacy zawiedli w tych eliminacjach do MŚ?