Zapomnieli o defensywie. Kolejna lekcja dla młodzieży na MŚ

Drugiej porażki w fazie pucharowej mistrzostw świata koszykarzy do lat 17 doznali Polacy. Tym razem lepsi okazali się Serbowie, którzy wygrali 105:75 i to oni powalczą o piąte miejsce.

Krzysztof Kaczmarczyk
Wojciech Bychawski WP SportoweFakty / Michał Chyła / Na zdjęciu: Wojciech Bychawski
Biało-Czerwoni nie byli faworytem, ale dość długo toczyli wyrównany bój z wyżej notowanymi Serbami. Jeszcze w połowie trzeciej kwarty podopieczni Wojciecha Bychawskiego przegrywali różnicą tylko dziewięciu "oczek".

Koniec tej części to jednak seria 13:2, a w ostatniej fazie kontynuacja "odjazdu". Defensywa Polaków nie była w stanie w żaden sposób zatrzymać rozpędzonych rywali.

Wielki mecz rozgrywał Ognejn Stanković, który flirtował z triple-double. W jego statystykach znalazło się 20 punktów, 11 zbiórek, dziewięć asyst i pięć przechwytów.

Polacy trafili dobre 11 "trójek", ale mieli też aż 22 straty i przede wszystkim zabrakło defensywy.

Kolejny wielki występ mógł paść łupem Szymona Nowickiego, gdyby... była skuteczność. Nasz skrzydłowy miał 2/12 z gry, a mecz zakończył z 8 punktami, 13 zbiórkami, pięcioma blokami i czterema przechwytami.

Rywalem Polaków w meczu o 7. miejsce na świecie będzie przegrany starcia Słowenia - Litwa. Z tymi drugimi nasi rywalizowali już w fazie grupowej (68:85).

Serbia - Polska 105:75 (28:22, 19:18, 32:18, 26:17)

Punkty dla Polski: Marcin Kosiorowski 17, Jan Nowicki 12, Jakub Osiński 11, Tymoteusz Sternicki 8, Szymon Nowicki 8 (13 zb), Jakub Szumert 6, Mateusz Orłowski 5, Kajetan Kuczawski 4, Mateusz Samiec 2, Iwo Baganc 2, Kacper Jaworski 0, Igor Urban 0.