Pechowy sparing w NBA, Porzingis i Ball nabawili się urazów

Bardzo pechowy okazał się poniedziałkowy sparing pomiędzy Washington Wizards a Charlotte Hornets. Podstawowi zawodnicy obu drużyn musieli przedwcześnie opuścić parkiet.

Patryk Pankowiak
Kristaps Porzingis w akcji Getty Images / Takashi Aoyama / Kristaps Porzingis w akcji
Urazów nabawili się Kristaps Porzingis oraz LaMelo Ball, czyli kluczowy zawodnik Wizards i lider Hornets. Zarówno środkowy, jak i rozgrywający, przy atakach na kosz kontuzjowali kostkę.

Łotysz w poniedziałek zdążył spędzić na parkiecie 16 minut i rzucić w tym czasie 20 punktów. Gwiazdor "Szerszeni" spisywał się słabiej, bo w 20 minut uzbierał dziewięć "oczek", trafiając 2 na 10 oddanych prób z pola.

Jeśli chodzi o sam wynik, Wizards pokonali Hornets 116:107 i odnieśli pierwsze zwycięstwo w meczach kontrolnych przed sezonem 2022/2023. Bilans drużyny z Północnej Karoliny to natomiast 0-4.

Nie wiadomo jeszcze, na ile skręcenia kostek przez obu zawodników okażą się poważne. Wizards rozpoczynają sezon zasadniczy 19 października meczem z Indiana Pacers, a Hornets tego samego dnia zagrają na otwarcie z San Antonio Spurs.

Brak Joela Embiida nie przeszkodził drużynie Philadelphia 76ers w odniesieniu trzeciego zwycięstwa w swoim trzecim dotychczasowym sparingu. Tyrese Maxey rzucił 19 punktów, wszechstronny James Harden dodał 11 "oczek", sześć zbiórek i cztery asysty, a Sixers triumfowali w Cleveland 113:97.

Jimmy Butler i Kyle Lowry pauzowali, ale Max Strus zaaplikował rywalom 25 punktów (5/10 za trzy), a Miami Heat uporali się w poniedziałek na własnym parkiecie z Houston Rockets (118:110). Gościom na nic zdało się 25 "oczek" Jalena Greena i 21 punktów, siedem zbiórek i sześć asyst Kevina Portera Juniora.