To był noworoczny mecz na szczycie NBA. Jokić znów pokazał klasę

Denver Nuggets w Nowy Rok podejmowali Boston Celtics. To był prawdziwy hit - zmierzyły się ze sobą dwie najlepsze drużyny w NBA.

Patryk Pankowiak
Nikola Jokić Getty Images / C. Morgan Enge / Na zdjęciu: Nikola Jokić
Lider drużyny z Kolorado, Nikola Jokić znów pokazał klasę. Serb skompletował już dziewiąte w tym sezonie triple-double, a jego Denver Nuggets w noworocznym hicie NBA pokonali Boston Celtics 123:111.

Jokić w 32 minuty, które spędził na parkiecie, zapisał przy swoim nazwisku 30 punktów, 12 zbiórek oraz 12 asyst. Wykorzystał 10 na 13 oddanych rzutów z pola oraz wszystkie osiem wolnych.

Nuggets byli świetnie dysponowani. Uzyskali aż 57-proc. skuteczności w rzutach z gry (45/79), trafiając przy tym 17 na 30 prób za trzy.

Gospodarzy nie rozproszył nawet fakt, że niedzielny mecz musiał zostać przerwany na ponad pół godziny. Wszystko przez energiczny wsad zawodnika Celtics, Roberta Williamsa, po którym przekrzywił się kosz. Pracownicy hali Ball Arena potrzebowali dłuższej chwili, aby z powrotem ustawić go pod dobrym kątem.

Hit przerwano na osiem minut przed końcem czwartej kwarty przy wyniku 107:94. Celtics nie udało się już doścignąć Nuggets, którzy triumfowali ostatecznie 123:111 i odnieśli 24. zwycięstwo w tym sezonie.

Goście trafili blisko o połowę mniej rzutów za trzy (9/33), niż rywale. Słabszy dzień miał ponadto Jayson Tatum. Gwiazdor Bostończyków zdobył 25 punktów, ale popełnił też pięć strat. Celtics w noworocznym meczu na nic zdało się nawet 30 "oczek" Jaylena Browna.

Warto podkreślić, że w niedzielę w Denver spotkały się dwie najlepsze drużyny w NBA - liderzy Konferencji Zachodniej oraz Wschodniej.

W innym z meczów, Memphis Grizzlies pokonali u siebie Sacramento Kings 118:108. Błyszczał Ja Morant, autor 35 punktów, ośmiu zbiórek i pięciu asyst. Środkowy Steven Adams dominował pod tablicami. Nowozelandczyk do 11 punktów dodał aż 23 zbiórki, z czego aż 13 w ataku. To był trzeci mecz tych drużyn w tym sezonie i drugi triumf Grizzlies

Osłabieni brakiem Giannisa Antetokounmpo i Khrisa Middletona Milwaukee Bucks nie dali rady zatrzymać drużyny Washington Wizards. Goście ze stolicy Stanów Zjednoczonych zwyciężyli w Wisconsin 118:95, notując już piąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Rui Hachimura rzucił 26 punktów, a Kyle Kuzma skompletował triple-double (10 punktów, 13 zbiórek, 11 asyst).