Spięcie z udziałem Sochana w meczu NBA! Polak zagrał dobry mecz

Jeremy Sochan dobrze spisał się we wtorkowym meczu przeciwko Brooklyn Nets, który jego San Antonio Spurs wygrali 106:98. Doszło też do spięcia z jego udziałem.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan i Markieff Morris Getty Images / Ronald Cortes / Na zdjęciu: Jeremy Sochan i Markieff Morris
Zawrzało na linii Jeremy Sochan - Markieff Morris. Polak trafił za trzy, po czym wymienił się uprzejmościami z doświadczonym skrzydłowym rywali. 33-latek uderzył go barkiem, stawiając zasłonę.

Debiutujący w NBA 19-latek nie pozostał dłużny. Sochan chwycił Morrisa, obaj się przewrócili. Zrobiło się gorąco i rozdzielić musieli ich inni zawodnicy. Ostatecznie Polak został ukarany faulem niesportowym pierwszego stopnia, za co Morris otrzymał dwa rzuty wolne. Sędziowie orzekli ponadto faul techniczny zawodnika Brooklyn Nets.

Ta sytuacja miała miejsce w pierwszej połowie wtorkowego meczu - w tamtym okresie Sochan był na fali, zdobył wtedy wszystkie swoje 16 punktów. Ostatecznie zakończył mecz właśnie z takim dorobkiem, trafił 6 na 12 oddanych rzutów z pola, miał też cztery zbiórki, dwie asysty i dwa przechwyty. Grał przez 26 minut.

Co ważne, San Antonio Spurs przerwali pasmo pięciu porażek, pokonując Nets 106:98. Drużyna z Brooklynu była osłabiona brakiem najlepszych zawodników, pauzowali Kevin Durant i Kyrie Irving. Goście trafili ponadto tylko trzy rzuty za trzy w całym spotkaniu! Oddali 23 takie próby.

Dla Spurs 36 punktów i 11 wywalczył Keldon Johnson. Spurs zrewanżowali się Nets za porażkę z 3 stycznia (103:139), odnosząc 14. sukces w całym sezonie.

Gwiazdor Portland Trail Blazers, Damian Lillard wywalczył aż 44 "oczka", trafiając 12 na 20 oddanych prób z pola, w tym 6 na 12 za trzy oraz wszystkie 14 wolnych, ale jego drużyne nie dała rady pokonać czołowej ekipy Konferencji Zachodniej.

Denver Nuggets pokonali Blazers 122:113, to ich 31. sukces w tym sezonie. Genialny znów był Nikola Jokić, autor 36 punktów, 12 zbiórek i 10 asyst. Serb wykorzystał 13 na 14 oddanych prób z pola, to jego 13. potrójna zdobycz w kampanii 2022/2023.