Jeremy Sochan kontra LeBron James. 14 punktów Polaka

San Antonio Spurs, których barwy reprezentuje Jeremy Sochan, zmierzyli się w środę z Los Angeles Lakers. Polak spędził na parkiecie 27 minut, często kryjąc LeBrona Jamesa.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan Getty Images / Steph Chambers / Na zdjęciu: Jeremy Sochan
Polak dobrze rozpoczął mecz, szybko zdobył pięć punktów. Otworzył nawet wynik celnym rzutem za trzy. Finalnie rzucił 14 "oczek", trafiając 6 na 14 oddanych prób z pola, w tym 1 na 4 z dystansu i jeden wykonywany rzut wolny.

Jeremy Sochan miał ponadto siedem zbiórek, trzy asysty, przechwyt i trzy straty. Grał przez 27 minut, często kryjąc uznawanego za jednego z najlepszych koszykarzy w historii, LeBrona Jamesa. 19-latek musiał przedwcześnie opuścić parkiet, bo nabawił się urazu - nie wiadomo, na ile jest on poważny.

San Antonio Spurs w drugiej połowie nie dotrzymali jednak kroku Los Angeles Lakers, doznając 34. porażki w tym sezonie. Czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 32:22 na korzyść "Jeziorowców", a cały mecz 113:104.

James, który ostatnio spisywał się kapitalnie, tym razem otarł się o triple-double (20 punktów, dziewięć zbiórek, 11 asyst), chociaż trafił tylko 8 na 20 wykonanych rzutów z gry. Lakers mimo wszystko mieli w środę na kim polegać.

Patrick Beverley zaaplikował rywalom 18 "oczek", a debiutujący w zespole Lakers Rui Hachimura rzucił 12 punktów. Anthony Davis, który przez problemy ze stopą opuścił 20 meczów drużyny z Kalifornii, wrócił do składu purpurowo-złotych i od razu spisał się bardzo dobrze, w 26 minut zdobywając 21 punktów, 12 zbiórek oraz cztery bloki.

Lakers walczą o to, aby znaleźć się na miejscach 6-10, które są premiowane awansem do turnieju play-in. Aktualnie legitymują się bilansem 23-26, dającym im aktualnie 13. miejsce w Konferencji Zachodniej. Spurs (14-34) są o lokatę niżej, niż Lakers.

Dla Teksańczyków w środę 25 punktów wywalczył Keldon Johnson. Spurs trafili tylko 40 na 106 oddanych rzutów z pola, w tym 8 na 34 za trzy.