Genialny Antetokounmpo poprowadził Bucks! Odrobili 21 punktów straty do rywali

Giannis Antetokounmpo robi w ostatnim czasie niesamowite rzeczy. Grek właśnie poprowadził Milwaukee Bucks do zwycięstwa nad Los Angeles Clippers 106:105.

Patryk Pankowiak
Na zdjęciu od lewej: Paul George i Giannis Antetokounmpo Getty Images / Stacy Revere / Na zdjęciu od lewej: Paul George i Giannis Antetokounmpo
Hit dnia nie rozczarował. Clippers prowadzili w Milwaukee nawet 76:55 na początku trzeciej kwarty, aby ostatecznie opuszczać parkiet hali Fiserv Forum na tarczy. Bucks wrócili w wielkim stylu.

- Graliśmy u siebie. Chcieliśmy zrobić po prostu wszystko, żeby dać sobie szansę i odnieść zwycięstwo - mówił po meczu w rozmowie z reporterem TNT Giannis Antetokounmpo, który zaliczył w czwartek niesamowity, widowiskowy występ.

Grek po raz szósty w karierze, a już trzeci w 2023 roku przekroczył barierę pięćdziesięciu zdobytych punktów. 28-latek tym razem zapisał przy swoim nazwisku 54 "oczka" oraz 19 zbiórek, trafiając 21 na 39 oddanych prób z pola oraz 10 na 15 wolnych.

Zryw drużyny z Wisconsin rozpoczął Jrue Holiday, a na finiszu nie do zatrzymania był wspomniany Antetokounmpo. Bucks od stanu 99:105, doprowadzili do wyniku 106:105. Goście nie zdobyli nawet punktu przez blisko cztery ostatnie minuty meczu.

- Dziękuję Bogu, że mam takich kolegów z drużyny. Jrue dawał z siebie wszystko w obronie, rzucał wyzwanie najlepszym zawodnikom rywali - komplementował swojego rozgrywającego Giannis. - Nie skupiałem się na tym, jak oni mnie kryją, ale na tym, co sam chciałem zrobić na parkiecie - dodawał o swoich poczynaniach.

Zawiedli liderzy Clippers, Paul George i Kawhi Leonard. Co prawda Antetokounmpo popełnił stratę, wyrzucając piłkę w aut na 15 sekund przed końcem spotkania, ale w ostatnim posiadaniu Clippers Leonard nie dorzucił nawet do obręczy - jego dwie ostatnie próby, które mogły odmienić losy, okazały się niecelne.

Bucks triumfowali pomimo faktu, że trafili tylko 9 na 37 oddanych rzutów za trzy, odnieśli 35. zwycięstwo w tym sezonie. Clippers na nic zdało się 26 punktów Normana Powella. Leonard miał double-double (17 punktów, 11 zbiórek), ale umieścił w koszu tylko 7 na 26 oddanych prób.

Denver Nuggets udowadniają, że ich pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej i aktualny bilans 36-16 nie jest dziełem przypadku. Drużyna z Kolorado w czwartek pokonała na własnym parkiecie Golden State Warriors 134:117, wygrywając trzecią kwartę 35:22.

Genialny znów był Nikola Jokić. Serb zdobył 22 punkty, 14 zbiórek i 16 asyst w 33 minuty. Jamal Murray dodał 33 "oczka". Mistrzowie NBA grali dzień po dniu i musieli radzić sobie bez Klaya Thompsona oraz Draymodna Greena. Stephen Curry rzucił 28 punktów, ale na niewiele się to zdało. Warriors doznali 20. wyjazdowej porażki w kampanii 2022/2023, są aktualnie na dziewiątym miejscu na Zachodzie (26-26).

Już każdy mecz do końca sezonu będzie dla Los Angeles Lakers niezwykle ważne. Drużyna z Kalifornii odniosła w czwartek cenny sukces, pokonując na obcym terenie Indiana Pacers 112:111. Kluczowe rzeczy robił LeBron James, autor 26 "oczek", a dwa punkty, które przesądziły o triumfie Lakers, 35 sekund przed końcem meczu zdobył Anthony Davis.

Jamesa od pobicia rekordu Kareema Abdul-Jabbara dzielą już tylko 63 punkty.