Trefl rzucił 98 punktów i wraca na ścieżkę zwycięstw!

Garrett Nevels wrócił do składu, a Trefl po dwóch porażkach z rzędu, wraca na ścieżkę zwycięstw. Sopocianie przełamali się w środę, pokonując u siebie Tauron GTK Gliwice 98:79.

Patryk Pankowiak
Garrett Nevels (L) i Ivica Radic oraz Malachi Richardson PAP / Marcin Gadomski / Na zdjęciu: Garrett Nevels (L) i Ivica Radic oraz Malachi Richardson
Amerykanin ostatni raz w ligowym meczu dostępny był dla trenera Żana Tabaka 11 marca. Teraz Garrett Nevels uporał się z problemami zdrowotnym, wrócił do składu Trefla i od razu spisał się bardzo dobrze.

30-letni obwodowy spędził na parkiecie 22 minuty, a w tym czasie rzucił 23 punkty, trafiając 5 na 8 oddanych rzutów za trzy. Był najlepszym strzelcem sopocian. Wspomogli go równie dobrze dysponowani Andrzej Pluta i Jarosław Zyskowski, a Trefl nie pozostawił Tauron GTK żadnych złudzeń.

Pluta zapisał przy swoim nazwisku 17 oczek i sześć asyst, Zyskowski dorzucił 16 punktów. Bardzo solidnie spisał się ponadto Strahinja Jovanović, autor 15 punktów oraz pięciu asyst. Trefl miał na kim polegać.

Kluczowe rzeczy działy się po zmianie stron. Gospodarze przycisnęli rywali w trzeciej kwarcie, wygrywając tę odsłonę 27:18. Podopieczni Żana Tabaka mieli 15 oczek zaliczki. Było 77:62.

Czwarta, a zarazem ostatnia odsłona, przebiegła już bez większej historii. Trefl kontrolował wydarzenia na boisku i pewnie triumfował 98:79, odnosząc 17. zwycięstwo w tym sezonie. Jest aktualnie na trzecim miejscu w PLK.

GTK na nic zdała się 51-proc. skuteczności rzutów z pola i robiący co może Jure Skifić. Chorwat zdobył 21 punktów w 25 minut, Malachi Richardson rzucił 16 punktów, aczkolwiek ich drużyna doznała 17. porażki w tym sezonie i jest na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli. Gliwiczanie mają o dwie wygranej więcej, niż ostatnia ekipa Arriva Twarde Pierniki Toruń.