Genialny występ w NBA! Jimmy Butler oszalał!

Ten występ przejdzie do historii NBA. Lider Miami Heat, Jimmy Butler rozegrał mecz życia. Rzucił Milwaukee Bucks aż 56 punktów!

Patryk Pankowiak
Jimmy Butler Getty Images / Megan Briggs / Na zdjęciu: Jimmy Butler
Gwiazdor drużyny z Wisconsin, mający problemy z plecami Giannis Antetokounmpo, wrócił do składu, a najlepsi w sezonie zasadniczym Bucks byli sporym faworytem meczu w Miami. I jeszcze w czwartej kwarcie prowadzili różnicą 14 punktów.

Było 92:78, a następnie również 101:89 na sześć minut przed końcem spotkania. Ale wtedy uaktywnił się niesamowity Jimmy Butler.

33-latek był dosłownie wszędzie, przejął mecz. Trafiał z półdystansu, za trzy, wchodził pod kosz, wymuszał faule.

Butler celnym rzutem za trzy dał swoim Heat prowadzenie 110:109 na minutę i 20 sekund przed końcem, a następnie dorzucił też celną próbę za dwa i faulowany w kontrze, trafił dwa wolne. Gospodarze pokonali ostatecznie rozstawionych z "jedynką" Bucks 119:114 i w serii do czterech zwycięstw, sensacyjnie prowadzą już 3-1.

- Zasłużyliśmy na to zwycięstwo, ponieważ on grał niesamowicie - mówił o Butlerze w rozmowie z mediami jego drużynowy kolega, Bam Adebayo.

Gwiazdor Heat w 41 minut, które spędził na parkiecie, zdobył aż 56 punktów! Miał też dziewięć zbiórek. Trafił 19 na 28 oddanych rzutów z pola oraz 15 na 18 wolnych.

To czwarty najlepszy wynik punktowy w historii play-offów. Butler 21 "oczek" rzucił w samej czwartej, decydującej kwarcie, którą Heat wygrali 41:25. Skrzydłowy ustanowił także nowy rekord kariery.

Bucks na nic zdało się 36 punktów i 11 zbiórek Brooka Lopeza. Antetokounmpo skompletował triple-double: 26 "oczek", 10 zbiórek i 13 asyst. Wykorzystał 12 na 22 oddane próby z pola, spędzając na parkiecie 38 minut.

Co ciekawe i warte podkreślenia, tylko cztery zespoły od 1984 roku, które zakończyły sezon zasadniczym na ósmym miejscu, pokonały rywala rozstawionego z pierwszym numerem. Heat mogą zostać piątym. Dzieli ich już od tego tylko jedno zwycięstwo.