King musi poczekać - WKS Śląsk jeszcze walczy! Genialny Martin

Nie ma 4-0, jest 3-1. WKS Śląsk Wrocław nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tym finale! Obrońcy tytułu wygrali w piątek w Szczecinie 85:75, przedłużając rywalizację.

Patryk Pankowiak
Jeremiah Martin WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Jeremiah Martin
Nie ma świętowania w Szczecinie. Przynajmniej jeszcze nie teraz. WKS Śląsk pokazał w piątek charakter, wykorzystał problemy Kinga i wygrał pewnie, bo 85:75.

Problemem szczecinian był uraz Bryce'a Browna, który ostatecznie pojawił się na parkiecie, ale dopiero w drugiej połowie. Dodatkowo już w pierwszej połowie do szatni udać musiał się Zac Cuthbertson. Amerykanin, jeden z liderów Kinga, popełnił dwa faule niesportowe i ostatecznie spędził na parkiecie zaledwie 13 minut.

Goście przechylili szalę na swoją korzyść w trzeciej kwarcie, od razu po przerwie. WKS Śląsk zaliczył wtedy, licząc jeszcze finisz drugiej odsłony, niesamowitą serię 17-0. Mistrzowie Polski od wyniku 42:48 doprowadzili do stanu 59:42. To był kluczowy moment dla losów meczu.

Genialny był w piątek Jeremiah Martin. Gwiazdor WKS Śląska zdobył aż 33 punkty, trafiając 13 na 21 oddanych rzutów z pola. Co prawda popełnił też sześć strat, ale tym razem nie miało to znaczenia. Justin Bibbs dodał 12 oczek, a Jakub Nizioł zaaplikował rywalom 11 punktów i zebrał sześć piłek.

King w czwartej kwarcie próbował jeszcze odrabiać straty, ale kiedy na minutę przed końcem Daniel Gołębiowski wymusił faul w ataku Kacpra Borowskiego jasnym stało się, że WKS Śląsk przedłuży rywalizację. Goście zwyciężyli ostatecznie w Szczecinie 85:75. Trzecia odsłona zakończyła się wynikiem 24:4.

Kingowi na nic zdało się 15 punktów Tony'ego Meiera i 14 oczek Alexa Hamiltona. Gospodarze trafili tylko 7 na 21 prób zza łuku. Popełnili też 15 strat. Dla WKS Śląska dużo dobrego zrobił w piątek ponadto walczący ambitnie po obu stronach parkietu Szymon Tomczak. Kontuzjowany Łukasz Kolenda nie wystąpił w piątkowym spotkaniu.

Piąty mecz serii odbędzie się w poniedziałek we Wrocławiu.