I liga koszykarek - wyniki 4. kolejki gr. B

Weekendowe mecze 4. kolejki I ligi koszykarek w grupie A nie przyniosły zmian na czele tabeli. Było jednak ku temu bardzo blisko.

Dawid Bilski

W sobotę ogromnych dramaturgii dostarczył mecz w Lublinie. Zespół AZS AWF Katowice wygrywając ostatnią kwartę różnicą aż 18 "oczek" wyrwał zwycięstwo z rąk miejscowych koszykarek AZS-u UMCS. Drużynę z Górnego Śląska do sukcesu poprowadziła Paulina Dąbkowska, autorka 29 punktów i 18 zbiórek. W ostatniej kwarcie celne rzuty z dystansu oddawała Agnieszka Stawowska.

Hitem niedzieli miał być pojedynek w Jeleniej Górze, gdzie miejscowe koszykarki Finepharmu podejmowały BS PA-CO Bank Pabianice. Spodziewanych emocji nie było bo przyjezdne zwyciężyły różnicą aż 26 punktów.

Ciekawej było natomiast na parkiecie w Ostrowie Wielkopolskim. Drużyna Ostrovii odnotowała cenne zwycięstwo pokonując Wisłę II Kraków 79:67. Gospodynie do wygranej poprowadziła Magdalena Parysek, która zdobyła 17 punktów i miała 13 zbiórek. W szeregach rezerw "Białej Gwiazdy" brylowała Aneta Kotnis, która w całym spotkaniu spudłowała tylko trzy rzuty z gry i zakończyła spotkanie z dorobkiem 27 "oczek".

Wyniki 4. kolejki:
Dromet AJD Częstochowa - AZS Mostostal Res-Drob Rzeszów 72:59 (22:18, 11:17, 17:10, 22:14)
AZS UMCS Lublin - AZS AWF Katowice 70:74 (23:6, 11:18, 21:17, 15:33)
Korona Kraków - Domeny.pl Siemaszka 58:48 (14:15, 19:10, 15:9, 10:14)
TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - Wisła II McArthur Kraków 79:67 (19:23, 22:13, 15:16, 23:15)
Finepharm Karkonosze Jelenia Góra - BS PA-CO Bank Pabianice 43:69