MKS Dąbrowa Górnicza nadal wygrywa - podsumowanie szóstej kolejki I ligi koszykarzy

Tylko zespołom Intermarche Zastal Zielona Góra i MOSiR Krosno udało się wygrać we własnej hali mecze szóstej kolejki I ligi koszykarzy. W pozostałych spotkaniach triumfowali goście. W meczu na szczycie lepsi okazali się gracze MKS Dąbrowa Górnicza.

Niezwykle emocjonujący pojedynek obejrzeli kibice w Krośnie. Miejscowe Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR po dogrywce pokonały Sokoła Łańcut. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził, były gracz łańcuckiego klubu, Adrian Mroczek-Truskowski. Double-double zaliczył Grzegorz Ożóg (13 punktów i 11 zbiórek). W ekipie gości najlepszy był Bartosz Dubiel. Zwycięstwo w derbach Podkarpacia było drugą wygraną krośnian w tym sezonie. Natomiast Sokół poniósł drugą porażkę.

W pojedynku dwóch graczy podkoszowych - Tomasza Wojdyły (20 punktów i 11 zbiórek) i Marcina Salamonika (16 punktów i 5 zbiórek) lepszy okazał się ten pierwszy. Jednak zespół Sudetów nie zdołał pokonać Big Stara Tychy i przegrał trzeci mecz w sezonie. Tym razem tyszan do zwycięstwa poprowadził 21-letni Kamil Nowak. Dla drużyny Mariusza Niedbalskiego była to czwarta wygrana w rozgrywkach.

Nerwowo było również w Pruszkowie, gdzie Znicz Basket grał z Siarką Tarnobrzeg. Po trzech kwartach prowadzili gospodarze, jednak ostatnia odsłona meczu należała do tarnobrzeżan, którzy odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie. Znicz po świetnym starcie rozgrywek zanotował już trzecią porażkę. Gości do wygranej poprowadził Piotr Miś, który po raz kolejny zapisał na swoim koncie double-double (25 punktów i 12 zbiórek).

Szóstą przegraną w szóstym meczu ponieśli gracze Żubrów Białystok. W środę białostoczanie musieli uznać wyższość beniaminka rozgrywek - Olimpu Start Lublin. Do przerwy wysoko prowadzili gospodarze i wydawało się, że to oni sięgną po pierwszą wygraną w sezonie. Jednak w drugiej połowie prawdziwą metamorfozę przeżyli lublinianie, którzy w tej części meczu zwyciężyli aż 50:11!. Gości do trzeciego zwycięstwa w lidze poprowadzili Paweł Kowalski i Tomasz Celej. Żubrom nie pomogła niezła dyspozycja Arkadiusza Zabielskiego (11 punktów i 10 zbiórek).

W Katowicach po pierwszej kwarcie czternastoma punktami prowadzili gospodarze. Jednak do przerwy na tablicy wyników widniał wynik remisowy. Druga połowa spotkania należała do Tempcoldu Politechniki Warszawskiej, która odniosła trzecie zwycięstwo w sezonie. Goście trafili aż szesnaście rzutów zza linii 6,25 metra. Sześciokrotnie ta sztuka udała się Markowi Popiołkowi. W ekipie gospodarzy tradycyjnie najlepszym zawodnikiem był Mariusz Piotrkowski. Po środowym pojedynku katowiczanie nadal mają na swoim koncie tylko jedno zwycięstwo.

Do meczu na szczycie doszło w Stargardzie Szczecińskim. Spójnia podejmowała lidera MKS Dąbrowa Górnicza. Goście już na początku meczu objęli prowadzenie, którego nie oddali do końca. MKS pokonał Spójnię aż dwunastoma punktami i nadal pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w lidze. Dąbrowian do zwycięstwa poprowadził Adam Liewski, który zaliczył double-double (12 punktów i 10 zbiórek). W zespole gospodarzy rywalom opór stawiał jedynie Jakub Dłuski. Spójnia po środowym spotkaniu spadła na trzecie miejsce w tabeli.

Czwarte zwycięstwo z rzędu odniosła drużyna Intermarche Zastalu Zielona Góra. Tym razem zielonogórzanie pokonali we własnej hali ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź. Oba zespoły rzuciły łącznie niewiele ponad sto punktów. Gospodarze wygrali pierwszą połowę meczu, a po zmianie stron kontrolowali przebieg spotkania. Intermarche Zastal do wygranej poprowadzili Rafał Rajewicz i Marcin Flieger. Goście kolejny mecz zagrali bez kontuzjowanego Jakuba Dłuskiego. Pod jego nieobecność najlepszym graczem łodzian był Daniel Wall.

W późniejszym terminie odbędzie się mecz rezerw Asseco Prokomu Gdynia z Victorią Górnikiem Wałbrzych.

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - PTG Sokół Łańcut 69:64 (21:16, 15:17, 13:17, 13:12, d.7:2)

MOSiR: A. Mroczek-Truskowski 18 (2x3), P. Pluta 17 (1x3), P. Hajnsz 16, G. Ożóg 13, K. Michalski 3 (1x3), T. Przewrocki 2, B. Bal 0, M. Musijowski 0, Ł. Puścizna 0.

Sokół: B. Dubiel 19 (1x3), W. Pisarczyk 14, T. Fortuna 12 (2x3), M. Nitsche 6, R. Glapiński 6, J. Szurlej 4, Ł. Paul 2, I. Chromicz 1.

KS Sudety Jelenia Góra - Big Star Tychy 65:71 (9:11, 14:27, 21:17, 21:16)

Sudety: T.Wojdyła 20 (3x3), J.Weatherspoon 15, M.Kułyk 11 (3x3), T.Prostak 8 (2x3), R.Niesobski 7, S.Nowak 4, A.Urbaniak 0, W.Klimek 0, P.Minciel 0.

Big Star: K.Nowak 21, M.Salamonik 16 (1x3), Ł.Pacocha 10 (2x3), M.Malcherczyk 8 (2x3), P.Pustelnik 5, P.Hałas 5 (1x3), T.Bzdyra 3, T.Deja 2, P.Olczak 1.

MKS Znicz Basket Pruszków - ASK KS Siarka Tarnobrzeg 63:68 (15:22, 13:10, 24:18, 11:18)

Znicz: G.Malewski 19 (2x3), G.Radwan 15 (2x3), T.Briegmann 10, M.Ecka 9 (1x3), M.Świderski 5 (1x3), M.Aleksandrowicz 4, J.Czech 1, D.Czubek 0, W.Fraś 0.

Siarka: P.Miś 25, M.Marciniak 10 (1x3), M.Baran 9 (2x3), B.Krupa 9 (2x3), K.Uriasz 6 (2x3), K.Szpyrka 6 (2x3), A.Czerwonka 3 (1x3), Z.Marculewicz 0.

Żubry Białystok - Olimp MKS Start Lublin 68:83 (25:19, 29:14, 9:25, 2:25)

Żubry: M.Zalewski 17 (4x3), A.Zabielski 11, P.Brzozowski 9 (1x3), R.Kulikowski 8, M.Rapucha 8 (1x3), J.Jankowiak 6 (1x3), Ł.Kaczanowski 4, K.Łotowski 2, A.Stolarz 0, T.Szczepiński 0.

Start: T.Celej 23 (3x3), P.Kowalski 21 (3x3), M.Sikora 17 (1x3), A.Myśliwiec 11, Ł.Kwiatkowski 5, J.Olejniczak 2, M.Samborski 2, Ł.Jagoda 1, A.Bidyński 1, J.Rogala 0, J.Stefaniuk 0.

KS AZS AWF Katowice - Tempcold AZS Politechnika Warszawska 81:89 (33:19, 14:28, 16:20, 18:22)

AZS: M. Piotrkowski 19, Ł. Wójcik 17, T. Milewski 15 (2x3), T. Koczwara 14, K. Leszczyński 11 (3x3), Mat. Dziemba 3 (1x3), Mar. Dziemba 1, T. Gembus 1, A. Hajduk 0, T. Zając 0.

Tempcold: M. Popiołek 21 (6x3), M. Jankowski 20 (4x3), M. Nowakowski 17 (3x3), K. Sulima 16, M. Michalak 6 (2x3), M. Kret 5 (1x3), M. Exner 2, M. Ponitka 2, T. Jaremkiewicz 0, P. Jagoda 0, M. Kolowca 0.

KS Spójnia Stargard Szczeciński - MKS Dąbrowa Górnicza 62:74 (15:17, 16:19, 12:17, 19:21)

Spójnia: J.Dłoniak 24 (4x3), H.Mazur 9 (1x3), P.Polowy 5, W.Grudziński 5, Ł.Grzegorzewski 4, A.Molenda 4, Ł.Bodych 3 (1x3), F.Dylik 3 (1x3), M.Stokłosa 3, A.Soczewski 2, K.Koziorowicz 0, J.Koszuta 0.

MKS: Ł.Szczypka 17 (5x3), A.Lisewski 12, P.Zmarlak 8, M.Piechowicz 7 (1x3), R.Basiński 7, G.Szybowicz 6 (2x3), K.Koziński 6, P.Zieliński 6, P.Bogdanowicz 4, M.Lewicki 1, G.Zawierucha 0.

Intermarche Zastal Zielona Góra - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź 58:53 (16:13, 13:6, 9:13, 20:21)

Zastal: M.Flieger 15 (3x3), R.Rajewicz 12, G.Kukiełka 8 (2x3), M.Wilczek 6, M.Chodkiewicz 5 (1x3), A.Busz 5 (1x3), J.Kalinowski 5 (1x3), M.Wróbel 2, W.Kus 0.

ŁKS: D.Wall 18, D.Kalinowski 9 (1x3), F.Kenig 7 (1x3), T.Pisarczyk 7, P.Trepka 6, M.Krajewski 4, K.Kromer 2, B.Szczepaniak 0.