Zawiedli na mundialu, ale wracają na szczyt. Polska spadła w rankingu światowym

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka
zdjęcie autora artykułu

Jest nowy ranking FIBA. Stany Zjednoczone zakończyły ostatnie mistrzostwa świata dopiero na czwartym miejscu, ale i tak wracają na szczyt. Notowania Polski spadły.

W tym artykule dowiesz się o:

Amerykanom w wyprzedzeniu Hiszpanii nie przeszkodził nawet brak medalu.

Według nowego rankingu FIBA, to właśnie reprezentacja Stanów Zjednoczonych jest na szczycie światowego notowania. Jest ono przygotowywane na podstawie wyników kadr narodowych na przestrzeni ostatnich ośmiu lat.

Olbrzymi awans zanotowali Niemcy, którzy wygrali ostatni, niedawno zakończony mundial. Nasi zachodni sąsiedzi są w rankingu na bardzo wysokim, trzecim miejscu. Druga jest Hiszpania, która spadła ze szczytu przez słaby wynik na ostatnim turnieju.

- Świat gra dobrze w koszykówkę. Szacunek dla wszystkich - powiedział po mistrzostwach świata rozgrywający New York Knicks, Jalen Brunson, cytowany przez ESPN.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Tak spędzili miesiąc miodowy

Polska spadła z 14. na 15. miejsce. Biało-Czerwonych wyprzedziła Kanada, trzecia drużyna tegorocznego mundialu oraz Łotwa, rewelacja turnieju. My na mistrzostwa świata awansu nie wywalczyliśmy. Wysoko w notowaniach trzyma nas natomiast wynik z ostatnich mistrzostw Europy. Polacy dotarli w nich aż do półfinału.

Łotwa awansowała o 22 miejsca. Mocno w górę, bo o 32 miejsca, poszedł też Sudan Południowy, który jest aktualnie na 31. lokacie.

Czytaj także: - Grzegorz Kamiński: Powrót do Arki lepszym wyborem niż Legia [WYWIAD] - Koniec z odpuszczaniem meczów w NBA. Kluby mogą zapłacić gigantyczne kary

Źródło artykułu: WP SportoweFakty