Trwa dramat WKS Śląska w Eurocupie

WKS Śląsk Wrocław w środę, 8 listopada doznał kolejnej porażki w europejskich rozgrywek. Tym razem polska drużyna nie sprostała włoskiemu zespołowi Dolomiti Energia Trento (75:84).

Patryk Pankowiak
Zawodnik Śląska Wrocław Kendale McCullum (C) i Kamar Baldwin (P) z Dolomiti Energi Trydent PAP/EPA / Maciej Kulczyński / Zawodnik Śląska Wrocław Kendale McCullum (C) i Kamar Baldwin (P) z Dolomiti Energi Trydent
Szósty mecz, szósta porażka. Jak na razie nie pomógł ani nowy trener, ani nowy rozgrywający. WKS Śląsk wciąż jest jedynym zespołem w grupie B Eurocupu bez zwycięstwa.

Wrocławianie przez pierwszą połowę grali w środę z Dolomiti Energia Trento, jak równy z równym. Ale po zmianie stron włosi byli już zdecydowanie lepsi.

Goście wygrali trzecią kwartę 21:16, czwartą 27:20, a cały mecz 84:75. Gospodarze w sumie popełnili aż... 22 straty.

WKSowi na nic zdał się Kendale McCullum, który w 32 minuty rzucił 19 punktów i miał sześć zbiórek oraz siedem asyst. Nie pomógł też świetnie dysponowany Dusan Miletić, autor 19 oczek i 11 zbiórek. Serbski zawodnik trafił 9 na 10 oddanych rzutów z pola.

Gospodarze próbowali odrabiać straty, ale w końcówce spotkania pudłowali za trzy i to nawet z otwartych pozycji. Od stanu 72:76, drużyna z Włoch zamknęła mecz zrywem 8-3.

Śląsk w środę trafił tylko 7 na 25 oddanych rzutów zza łuku. Sporym problemem okazała się też absencja Sauliusa Kulvietisa. To znów nie był udany wieczór we Wrocławiu z europejskimi rozgrywkami.