Nie ma przełamania Spurs. To ich druga najdłuższa seria porażek

Trwa pasmo porażek San Antonio Spurs. Drużyna z Teksasu grała dzień po dniu i nie dała rady pokonać solidnych w tym sezonie New Orleans Pelicans.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan Getty Images / Jonathan Bachman / Na zdjęciu: Jeremy Sochan
Spurs nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek, a ponadto byli poważnie osłabieni, bo w piątkowym meczu nie wystąpił mający problemy z biodrem wybrany z pierwszym numerem w drafcie Francuz Victor Wembanyama.

Ich czternasta z rzędu, a szesnasta porażka w sezonie stała się faktem. Teksańczycy trafili co prawda 16 na 39 oddanych rzutów za trzy, co jest całkiem solidnym wynikiem, ale popełnili też 19 strat.

Pelicans wygrali w piątek każdą kwartę, systematycznie budując przewagę. Triumfowali ostatecznie 121:106 i zanotowali już 11. sukces w kampanii 2023/2024. Uzyskali blisko 50-proc. skuteczności w rzutach z pola (42/85) i szanowali piłkę, bo mieli tylko 11 strat.

Jeremy Sochan po najlepszym meczu w karierze, w którym rzucił 33 punkty, tym razem był mniej skuteczny. Polak w 31 minut zapisał przy swoim nazwisku 12 oczek, trzy zbiórki, cztery asysty, dwie straty i dwa faule. Trafił 4 na 13 rzutów z pola, w tym 2 na 4 za trzy oraz 3 na 4 wolne. Grał obok Keldona Johnsona najdłużej w swoim zespole.

Gospodarzy do sukcesu poprowadził litewski środkowy Jonas Valanciunas, autor double-double (24 punkty, 12 zbiórek). C.J. McCollum dodał 19 oczek i osiem asyst. Udany debiut w tym sezonie zaliczył Trey Murphy, rzucił 18 punktów. 23-latek opuścił pierwsze 19 spotkań trwających rozgrywek, ponieważ dochodził do siebie po operacji kolana.

Aktualne pasmo porażek jest drugim najdłuższym w historii Spurs. Teksańczycy mieli już szesnaście przegranych meczów z rzędu w poprzednim sezonie. Zakończyli go z bilansem 22-60 i wygrali loterię draftu, uzyskując pierwszy numer.