Trzy mecze o wszystko. Gdzie oglądać na żywo Basketball Champions League?

W pięciu parach fazy play-ins potrzebny jest dodatkowy mecz, który wyłoni uczestników 1/16 finału. Pierwsze trzy spotkania odbędą się we wtorek 16 stycznia. Basketball Champions League oglądaj na żywo, online w Pilot WP.

Robert Czykiel
Liga Mistrzów koszykówki WP SportoweFakty / Mustafa Bikec/Anadolu Agency / Na zdjęciu: Liga Mistrzów koszykówki
Zgodnie z oczekiwaniami faza play-ins w Baskteball Champions League dostarcza nam wielkich emocji. W zaledwie trzech pojedynkach dwa mecze wyłoniły uczestników 1/16 finału. Tymi szczęśliwcami są Promitheas Patras, Peristeri Ateny oraz Galatasaray Stambuł. W pozostałych odbędą się dodatkowe mecze. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP (link sponsorowany).

PAOK jeszcze się nie poddał

We wtorek 16 stycznia poznamy kolejnych trzech uczestników fazy grupowej w ramach 1/16 finału Basketball Champions League. Jako pierwsi na parkiet wyjdą koszykarze PAOK Saloniki oraz Tofas Spor Bursa. W lepszej sytuacji są Grecy, którzy decydujące spotkanie rozegrają we własnej hali.

Po pierwszym spotkaniu chyba nieliczni wierzyli, że PAOK jeszcze powalczy o kolejną fazę rozgrywek. Wtedy rywale z Turcji pewnie zwyciężyli na wyjeździe 95:63. Gracze z Salonik jednak szybko się zrehabilitowali i pokazali, że był to wypadek przy pracy.

W rewanżu, który odbył się w Bursie, byliśmy świadkami znakomitego widowiska, w którym nic nie było pewne do samego końca. Po czterech kwartach mieliśmy wyniki 70:70. W dogrywce stalowymi nerwami wykazali się Grecy, którzy ostatecznie zwyciężyli 88:87.

Nie ma zdecydowanego faworyta

Bardzo ciekawie zapowiada się starcie Hapoelu Holon z Filou Ostenda. Nawet najlepszym ekspertom trudno tutaj wskazać, kto jest faworytem tej rywalizacji, bo zarówno pierwszy, jak i drugi mecz był bardzo wyrównany i o zwycięstwie decydowały detale.

Po pierwszym spotkaniu bliżej awansu był Hapoel. Izraelczycy wówczas w roli gospodarza wygrali 80:70. Kluczowa była pierwsza kwarta, którą Belgowie przegrali różnicą ośmiu punktów i potem już nie potrafili jej odrobić.

W rewanżu także mieliśmy dziesięciopunktową różnicę, ale tym razem na korzyść Filou Oostende. Belgijska drużyna zagrała koncertowo w drugiej kwarcie, którą wygrała aż czternastoma punktami. Widać zatem, że w rewanżu kluczowy może być jeden słabszy moment.

Turcy wrócili do gry

W trzecim wtorkowym pojedynku zmierzą się MHP Riesen Ludwigsburg oraz Darussafaka Lassa. Tutaj mieliśmy niespodziewany zwrot wydarzeń, bo Niemcy fazę play-ins zaczęli od zwycięstwa 82:63.

Przed rewanżem ekipa z Turcji wyciągnęła wnioski. Efekt był taki, że udało się wyrównać stan rywalizacji, a to dzięki domowej wygranej 83:72. W trzecim meczu gospodarzem będzie MHP Riesen Ludwigsburg, co może mieć duże znaczenie.

Kiedy i gdzie oglądać wtorkowe mecze fazy play-ins? W sezonie 2023/2024 wszystkie spotkania Basketball Champions League oglądaj na żywo, online w Pilot WP (link sponsorowany). Pozostałe dwa spotkania zostaną rozegrane w środę 17 stycznia, a potem przyjdzie już czas na 1/16 finału.