Kontrola i komfort. Arged BM Stal rozniosła Arrivę Polski Cukier

Arged BM Stal, choć osłabiona, pokazała dużą siłę. Ostrowianie w piątek roznieśli na własnym parkiecie drużynę Arriva Polski Cukier Toruń 98:80.

Patryk Pankowiak
Ojars Silins PAP / Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: Ojars Silins
Stalówka rośnie. Ostatnio było efektowne zwycięstwo w Warszawie, teraz jest ważny sukces na własnym parkiecie. Ostrowianie w piątek nie pozostawili rywalom z Torunia żadnych złudzeń.

Już pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 33:19, a do przerwy było 61:35. Nokaut.

Drużyna Andrzeja Urbana, po zmianie stron dokończyła, co zaczęła, triumfując ostatecznie 98:80. I to bez kontuzjowanych Arunasa Mikalauskasa i Michała Chylińskiego. To ich 13. zwycięstwo w tym sezonie, są na trzecim miejscu w Orlen Basket Lidze.

Ojars Silins rzucił 22 piunkty i zebrał sześć piłek, trafiając wszystkie pięć oddanych rzutów za trzy. Świetnie w tym elemencie wypadli też Aigars Skele (2/2 za trzy), David Brembly (3/6 za trzy) i nowy w zespole Stali Laurynas Beliauskas. Litwin w swoim drugim występie w żółto-niebieskich barwach zdobył 17 oczek.

Krzysztof Sulima pod nieobecność Damiana Kuliga, który w tym sezonie już nie zagra, dostaje więcej minut. Podkoszowy w piątek zrobił z nich użytek, notując bardzo solidny występ. Miał 14 punktów i pięć zbiórek. Dokładnie tyle samo oczek i zebranych piłek zapisał przy swoim nazwisku Brembly.

Gościom z Torunia na nic zdało się 20 punktów Gorana Filipovicia. Aaron Cel rzucił 15 punktów, choć tylko dwa oczka miał Arik Smith. Zanotował jednak dziewięć asyst.

56, 65, 72, a teraz 80. Tyle punktów w ostatnich meczach rzucał Arriva Polski Cukier. Torunianie przegrali wszystkie te mecze i legitymują się w tym momencie bilansem 10-11, są poza strefą play-off.

Wynik:

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Arriva Polski Cukier Toruń 98:80 (33:19, 28:16, 22:21, 15:24)

Arged BM Stal: Ojars Silins 22, Laurynas Beliauskas 17, Krzysztof Sulima 14, David Brembly 14, Aigars Skele 12, Nemanja Djurisić 8, Rodney Chatman 6, Aleksander Załucki 3, Jacek Rutecki 2, Wiktor Sewioł 0.

Arriva Polski Cukier: Goran Filipović 20, Aaron Cel 15, Trey Diggs 12, Aljaz Kunc 9, Paweł Sowiński 8, Mate Vucić 6, Wiktor Tomaszewski 5, Bartosz Diduszko 3, Arik Smith 2.