NCAA: Przeciętny występ Buczaka, Butler lepsze od Davidson

Princeton, w którym występuje Paweł Buczak, pokonało po wyrównanej walce Central Michigan 71:68. Polak grał długo, bo aż 37 minut, a zakończył zawody z dorobkiem 8 punktów i 6 zbiórek. Wiele na wartości straciła ekipa Davidson po odejściu Stephena Curry'ego. Wildcats przegrali z Butler Bulldogs 73:62.

Patryk Kurkowski

Drużyna Davidson wiele straciła na odejściu Stephena Curry'ego. Wildcats dzielnie walczyli z Butler, ale w końcowym rozrachunku górą byli gracze Bulldogs, którzy wygrali 73:62. Co warto podkreślić jeszcze nieco ponad 5 minut przed końcem prowadzili podopieczni Boba McKillopa 58:56, ale finisz w wykonaniu gospodarzy był rewelacyjny. Butler do pierwszego zwycięstwa w tym sezonie poprowadził tandem: Gordon Hayward - Willie Weasley. Autorstwa tego pierwszego było 17 oczek, 8 zbiórek asysta i blok, zaś tego drugiego 15 punktów, 3 zbiórki, 2 przechwyty oraz asysta. W zespole gości aż 38 minut na parkiecie spędził Brendan McKillop, który rzucił 13 punktów, oraz zebrał z 7 piłek.

Bez najmniejszych problemów ze swoim przeciwnikiem uporali się zawodnicy Washington Huskies. Tercet: Isaiah Thomas - Quincy Pondexter - Matthew Bryan-Amaning zagrał wręcz koncertowo i zdobył w sumie aż 71 punktów, czyli tylko siedem oczek mniej niż cała ekipa Bruins. W ekipie Ricka Byrda prym wiedli Scoutt Saunders, Ian Clark oraz Keaton Belcher. Jednak to było zdecydowanie za mało na nawiązanie równorzędnej walki z wysoko rozstawionymi Huskies. Tym samym Belmont doznali pierwszej porażki w tym sezonie.

Dzięki znakomitej ofensywie zwycięstwo na swoje konto zapisali koszykarze Michigan. Wolverines już w pierwszej połowie pozbawili złudzeń swojego przeciwnika, Northern Michigan Wildcats. Świetna skuteczność, dobra gra zespołowa, wygrana walka pod tablicami - to elementy składowe tego sukcesu. Indywidualnie na wielką pochwałę zasłużył DeShawn Sims. Skrzydłowy Michigan był niesamowicie aktywny na parkiecie. W ciągu 25 minut zdobył 22 oczka, a także zanotował 10 zbiórek. Lecz nie on jedyny zachwycił swoją postawą. Rezerwowy Matt Vogrich otrzymał tylko 13 minut, ale wykorzystał ten czas rewelacyjnie. Obrońca Wolverines był bezbłędny, trafił wszystkie pięć rzutów za 3, w efekcie czego uzbierał 15 punktów. Triple-double było natomiast dziełem Manny Harrisa. Rozgrywający Michigan miał 18 oczek, 13 zbiórek i 10 asyst! W zespole Wildcats jedynie Marc Renelique przekroczył barierę 10 punktów, rzucając 11.

Zawodnicy Mount St. Mary's jedynie w pierwszej połowie byli w stanie walczyć jak równy z równym, z ekipą Oklahomy Sooners. Znakomite zawody u gospodarzy rozegrał freshman, Keith Gallon, któremu w statystykach zapisano 18 oczek i aż 15 zebranych piłek. Skuteczniejszy od niego był jedynie rezerwowy defensor, Steven Pledger, który w 19 minut zaaplikował Mountaineers aż 21 punktów. - Wiedzieliśmy, że zagramy przeciwko dobrej drużynie - mówił po meczu szkoleniowiec gości, Milan Brown. W jego zespole pierwsze skrzypce odgrywał Jeremy Goode, autor 18 oczek, ale również 4 asyst i 8 strat.

Pierwsze spotkanie w tegorocznych rozgrywkach rozegrali również koszykarze Princeton, którego barw broni Paweł Buczak. Polak wyszedł w pierwszej piątce, ale swoją grą nie zachwycił. Spędził on na parkiecie 37 minut, ale w tym czasie jego dziełem było tylko 8 punktów i 6 zbiórek. Princeton pokonało Central Michigan 71:68.