Nie przejmował się tym, że na parkiecie trwa mecz. Zobacz tego "intruza"

Tego nikt nie mógł przewidzieć. W połowie pierwszej kwarty meczu Chile - Argentyna w ramach eliminacji AmeriCup 2025 na parkiecie pojawił się nieproszony gość. Jeden z koszykarzy musiał wykazać się czujnością, żeby minąć "przeszkodę".

Krzysztof Kaczmarczyk
Taki gość pojawił się na parkiecie podczas meczu Chile - Argentyna Facebook / oficjalny profil FIBA / Taki gość pojawił się na parkiecie podczas meczu Chile - Argentyna
Obrazki z meczu eliminacji do AmeriCup 2025 szybko obiegły świat. W początkowej fazie spotkania Chile - Argentyna na parkiet wbiegł... pies!

Mijała właśnie piąta minuta spotkania, Argentyńczycy wyprowadzali szybki atak, a Leandro Bolmaro - zawodnik, który na co dzień reprezentuje Bayern Monachium - musiał się ratować przed niespodziewanym gościem na boisku.

Pies - z przebitą piłką do koszykówki w pysku - sunął prosto na niego. Bolmoro pozostawało jedynie przeskoczyć nad "intruzem", a arbitrom przerwać na krótki czas spotkanie.

Wtedy do akcji ruszyli stewardzi i ochroniarze, którzy starali się złapać lub przegonić psa, co finalnie się udało, a spotkanie można było kontynuować.

Jak zakończył się mecz? Niespodzianką, a wręcz sensacją. Chile pokonało bowiem Argentynę 79:77. W składzie Albicelestes wystąpili tacy zawodnicy, jak Gabriel Deck, Facundo Campazzo (obaj Real Madryt), Nicolas Brussino (Gran Canaria) czy wspomniany już Bolmaro.

Argentyńczyków pogrążył autor 29 punktów i dziewięciu zbiórek Manuel Suarez, zawodnik estońskiego BC Kalev/Cramo.

FIBA ​​AmeriCup 2025 (odpowiednik EuroBasketu 2025) odbędzie się w przyszłym roku w Nikaragui. Oprócz gospodarza udział w turnieju weźmie 11 ekip, które o awans walczą podczas kwalifikacji (cztery grupy po cztery drużyny).