Stargard w szoku. MKS wziął pełną pulę!

Bardzo ważne zwycięstwo zanotował w piątek MKS Dąbrowa Górnicza, który wciąż liczy się w walce o awans do fazy play-off. Wygrał w Stargardzie 93:83.

Patryk Pankowiak
Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza Materiały prasowe / Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza
MKS wziął pełną pulę! Nie tylko wygrał w Stargardzie, ale odrobił też straty z pierwszego meczu, który 10 listopada ubiegłego roku przegrał u siebie 98:106. Oznacza to, że przy równym bilansie, wyżej będzie drużyna Boris Balibrea.

Goście nie byli faworytami piątkowego spotkania. Mieli tylko jedno zwycięstwo w swoich pięciu ostatnich spotkaniach. Ale znów pokazali, że są groźni i potrafią zaskoczyć.

MKS trafił 12 na 30 oddanych rzutów za trzy, a 4 na 7 prób wykorzystał sam świetnie dysponowany Marc Garcia, autor 25 punktów. Hiszpan wymusił też osiem fauli, a to wszystko w 22 minuty.

Xeyrius Williams dorzucił 19 punktów i zebrał osiem piłek, a równie istotne 17 oczek zaaplikował rywalom bardzo dobrze dysponowany Dominik Wilczek. Tayler Persons tym razem rzucał fatalnie (dwa punkty, 1/9 z gry), ale zaliczył 15 asyst i zebrał siedem piłek.

MKS szybko wypracował sobie przewagę, miał inicjatywę i nie oddał jej do końcowej syreny. Wygrał pierwszą kwartę 26:19, drugą 25:18, a cały mecz 93:83.

Goście zatrzymali liderów rywali, Devona Danielsa i Stephena Browna na dziesięciu zdobytych punktach. Ten pierwszy trafił tylko 3 na 11 rzutów z gry, a drugi 4 na 15. Spójni na nic zdało się nawet 18 oczek Alexa Steina i dobry fragment Damiana Krużyńskiego, który w dziewięć minut zdobył sześć punktów.

Spójnia nie odnalazła się w tym ofensywnym spotkaniu i poniosła 11. porażkę w tym sezonie. Co ciekawe, MKS ma taki sam bilans (12-11). Walka o fazę play-off w Orlen Basket Lidze trwa w najlepsze.