Kluczowy mecz dla Arki! Pierwsza kwarta ustawiła mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia w kluczowym dla utrzymania w Orlen Basket Lidze meczu pokonała Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 78:73.

Kibice w Trójmieście mogą spać spokojnie. Arka na święta wielkanocne sprawiła im prezent. Drużyna Wojciecha Bychawskiego w kluczowym dla utrzymania w Orlen Basket Lidze meczu pokonała Zastal 78:73.

Tym samym zanotowała już ósme zwycięstwo w obecnym sezonie. Gdynianie są aktualnie na 13. miejscu w tabeli, nawet przed Tauron GTK Gliwice (7-19).

Goście wygrali już pierwszą kwartę w Zielonej Górze w stosunku 25:12 i ustawilli w ten sposób przebieg meczu. Mieli w pewnym momencie nawet 19 oczek więcej, niż Zastal (33:14).

Każdy dał coś od siebie. Aż sześciu zawodników dobiło do bariery dziesięciu zdobytch punktów. Seth LeDay skompletował double-double (12 punktów, 12 zbiórek). Adrian Bogucki miał 14 oczek.

Arka prowadziła w świąteczny poniedziałek przez... cały mecz. Dokładnie 39 minut i 28 sekund. I to nawet przy zaledwie sześciu celnych rzutach za trzy w całym spotkaniu.

Zastal popełnił przede wszystkim sporo, bo 15 strat. Darious Hall robił, co mógł, ale jego 20 punktów i dziewięć zbiórek na niewiele się zdało.

Zielonogórski klub wciąż musi martwić się o ligowym byt. Ma tylko o jeden sukces więcej niż Muszynianka Domelo Sokół Łańcut (5-21).

Wynik: Enea Stelmet Zastal Zielona Góra - Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 73:78 (12:25, 20:20, 22:15, 19:18)

Enea Stelmet Zastal: Darious Hall 20, Novak Musić 12, A.J. English 11, Marcin Woroniecki 8, Jeriah Horne 6, Gligorije Rakocević 6, Jan Wójcik 6, Michał Kołodziej 4, Paweł Kikowski 0, Aleksander Lewandowski 0.

Krajowa Grupa Spożywcza: Adrian Bogucki 14, Stefan Kenić 13, Seth LeDay 12, Bryce Alford 11, Adam Hrycaniuk 10, Filip Matczak 10, Grzegorz Kamiński 8, Andrzej Pluta 0, Kacper Marchewka 0, Jakub Szumert 0.