Poznanianki pokazały ambicję - relacja z meczu MUKS Poznań - Wisła Can-Pack Kraków

Bez odesłanej do domu Jenifer Rushing oraz chorej Aleksandry Semmler MUKS Poznań nie miał najmniejszych szans z Wisłą Can-Pack Kraków i przegrał 58:92. Mimo dużego wyniku, młody poznański zespół nie musi się jednak wstydzić.

Łukasz Czechowski

Już przed spotkaniem można było w ciemno stawiać, że naszpikowana gwiazdami i reprezentantkami różnych krajów Wisła Can-Pack łatwo wygra w Poznaniu z MUKS, który w składzie też ma reprezentantki Polski, ale w drużynach młodzieżowych.

Poznanianki nie przestraszyły się jednak faworyzowanych rywalek i w pierwszej kwarcie walczyły niemal jak równy z równym. Z każdą minutą jednak przyjezdne zwiększały przewagę, głownie dzięki wyśmienitej skuteczności w rzutach za trzy (5 na 9 prób) oraz świetnej dyspozycji Eweliny Kobryn (13 punktów w pierwszej połowie). Poznanianki braki w umiejętnościach nadrabiały jednak niezwykłą ambicją, dzięki czemu zebrały w ataku, ponad głowami zdecydowanie wyższych krakowianek, aż siedem piłek. Do przerwy przegrywały jednak 29:47.

Po przerwie, mimo że trener Jose Hernanandez wpuścił zawodniczki rezerwowe, przewaga Wisły rosła z minuty na minutę. Momentami koszykarki MUKS były bezradne, a przyjezdne robiły w ataku co chciały. Poznanianki jednak nie zwieszały głów, walczyły do końca i po kilku skutecznych kontratakach zmusiły nawet szkoleniowca Białej Gwiazdy do wzięcia czasu. Ostatecznie jednak z 34-punktowego zwycięstwa cieszyć mogły się przyjezdne.

- Najważniejsze, że zakończyliśmy mecz bez żadnych urazów. Cieszę się, że mogłem dać pograć zawodniczkom, które normalnie mniej grają. A drużynie gospodarzy mogę tylko pogratulować, fajnie, że jest taki zespół, gdzie młode koszykarki mogą się rozwijać - ocenił po spotkaniu Hernanandez. - W takim meczu my mamy się uczyć. Mogę być zadowolona, że moje zawodniczki nie przestraszyły się faworyzowanych rywalek i podjęły walkę - przyznała Iwona Jabłońska, trenerka MUKS.

MUKS Poznań - Wisła Can Pack Kraków 58:92 (18:25, 11:22, 11:21, 18:24)